Листовий метал з полімерним покриттям – це універсальна сировина, яка використовується при виготовленні найрізноманітніших будівельно-оздоблювальних матеріалів. З пофарбованого металу виробляють деталі для металевих парканів, фасадні касети, панелі та рейки, металлосайдінг, а також добірні елементи для різних конструкцій – накладки, нащільники, відкосні й водовідливні планки та т.п.
При цьому виробництво металу з полімерним покриттям – це досить складна технологія. Її нюанси, а також основних гравців українського ринку в цьому сегменті ми розглянемо в даній статті.
Велика частина металовиробів, використовуваних в оздоблювальних роботах або при виробництві огороджувальних конструкцій, проводиться з оцинкованої сталі чи з алюмінію. Ці метали досить легкі, при цьому мають гарну жорсткість – навіть якщо врахувати, що товщина заготовок знаходиться в межах 0,4 – 1,5 мм, конструкції виходять міцними й не деформуються під власною вагою чи під впливом інших факторів.
Але як алюміній так і оцинкована сталь можуть піддаватися корозії. Саме тому перед виготовленням товарної продукції на метал наносять полімерні покриття. Вони грають ту ж роль, що і фарбування із застосуванням звичайних малярних складів – але надійність такої обробки, а значить, і довговічність захисно-декоративного шару, буде куди більшою.
Фарбування листового металу перед штампуванням, яке дозволяє перетворити заготовку в потрібний виріб, дозволяє вирішити цілий ряд завдань:
Сьогодні майже всі компанії-фарбувальники металу використовують технологію порошкового фарбування. Вона полягає в нанесенні на основу тонкодисперсного пігменту з подальшою його полімеризацією під впливом високих температур. При цьому формується надзвичайно стійке покриття, яке до того ж міцно тримається на металевій основі, практично ніколи не відшаровуючись
Сам процес фарбування відбувається так:
Порошкове фарбування перевершує по ефективності забарвлення із застосуванням рідких пігментів, але і складність його реалізації значно вища. Саме тому забарвленням металу в промислових масштабах можуть займатися тільки досить великі компанії з хорошим технічним оснащенням. Без сучасної апаратури неможливо забезпечити прийнятну якість – тому фарбувальники змушені інвестувати в першу чергу в виробничі потужності.
Всіх фарбувальників металу в Україні можна умовно розділити на дві категорії:
До першої категорії в Україні можна віднести не так багато компаній. Вся справа в тому, що багато металотрейдерів не виробляють листовий метал з полімерним покриттям самі, а завозять його з Китаю або Європи. Але все ж деякі компанії можна виділити:
«Модуль-Україна» (Кам’янець-Подільський). Виробник відносно невеликий, але включає в своєму сегменті виробництво металопрокату з полімерним покриттям та займає одне з лідируючих місць. Фарбування проводиться на професійному обладнанні, асортимент пофарбованого прокату включає більше 20 позицій (без урахування кольорової гами).
Ці та інші компанії реалізують як виробництво металу / металовиробів, так і фарбування. Співпраця з ними доцільна в тому випадку, якщо вашій орагнізації для стабільної роботи потрібні великі обсяги пофарбованого металу.
Другу групу складають власне компанії-фарбувальники:
В цілому ж фарбувальники металу, які застосовують зазначенні вище технології, є в більшості великих міст України. Така доступність компаній дозволяє виробнику обирати , що вигідніше: спочатку купити сировину з полімерним покриттям, або ж звернутися до фарбувальників для нанесення захисно-декоративного шару на готовий виріб.