Навісні вентильовані фасади сьогодні монтуються на самих різних будівлях. Різноманітність фасадних конструкцій теж зростає – починаючи від традиційних фасадних касети і закінчуючи сучасними лінеарна фасадами і фасадами Жалюзі.
Саме фасади Жалюзі в останні роки стають все більш популярними і затребуваними. Поєднання відмінних механічних характеристик, довговічності, повітропроникності і естетичного зовнішнього вигляду роблять фасад Жалюзі одним з пріоритетних рішень в обробці житлових і громадських будівель, а також комерційної нерухомості.
На відміну від суцільних навісних фасадів фасад Жалюзі є більш складною конструкцією:
Для виготовлення фасадів Жалюзі зазвичай використовують метал – оцинковану стали або алюміній. У рідкісних випадках виробляються фасадні елементи з дерева – але така конструкція вимагає захисної обробки і не відрізняється довговічністю.
Завод Мехбуд виробляє фасади Жалюзі вже досить давно. З моменту включення таких конструкцій в асортимент підприємства попит на них залишався стабільно високим. Основні причини – строгий контроль якості і великий асортимент панелей.
Такі фасади мають не лише естетичне значення, а й захищають будівлю від негативних впливів навколишнього середовища, а також забезпечують гарну вентиляцію приміщень. Завод “Мехбуд” пропонує різні варіанти фасадів Жалюзі, які можуть бути підібрані під будь-який дизайн будівлі та завдання, які потрібно вирішити.
В каталозі заводу Мехбуд – фасади Жалюзі як з вертикальним, так і з горизонтальним розміщенням ламелей. Основу асортименту складають класичні ламелі, які відрізняються габаритами, конфігурацією і використовуваним для виробництва матеріалом:
Це – класичні ламелі, які припускають діагональне розміщення за допомогою прихованого кріплення. Регулюючи крок між ламелями, можна вибирати прозорість фасаду ефективність затінення і обсяг воздухопропусканія.
Крім класичних ламелей для виготовлення фасадів Жалюзі завод Мехбуд використовує ламелі іншого типу:
Вони можуть бути встановлені як вертикально, так і горизонтально. При цьому виходить ґратчаста конструкція, яка добре затінює фасад, але при цьому не заважає природної циркуляції повітря і зберігає природну освітленість.
Для виготовлення комплектуючих фасадів Жалюзі використовуються:
Товщина металу, який застосовується для формування ламелей, досягає 2, іноді 3 мм. Використання досить товстого металу – будь то оцинкована сталь або алюміній – дозволяє виробляти ламелі з великими лінійними розмірами, які при цьому будуть достатньо стійкими до деформації під власною вагою. Крім того, захист від провисання і деформації ламелей забезпечує їх продумана конфігурація – точно розраховані ребра жорсткості сприймають вагові навантаження і запобігають зміна форми деталі навіть якщо її довжина наближається до 3 м.
Окремої згадки стоять лінеарні фасади від заводу Мехбуд. Лінеарний фасад може бути виготовлений не тільки за фіксованими розмірами, але і за параметрами, вказаними замовником. Можливість виробництва на заводі Мехбуд нестандартних фасадів – лінеарних, жалюзі і інших – розширює перелік доступних для реалізації фасадних і архітектурних рішень.
Вартість якісного металевого фасаду Жалюзі може бути досить високою. Це в першу чергу стосується нестандартних ексклюзивних конструкцій. Але покупка таких виробів стає інвестицією в надійність і естетику самої будівлі, причому інвестицією більш ніж довгостроковій.
Варто також звернути увагу дизайн фасадів Жалюзі та інших фасадних конструкцій від заводу Мехбуд. В каталозі підприємства є кілька базових кольорів для фарбування ламелей фасаду – вибір досить великий, тому підібрати відтінок можна без праці.
Крім того, є можливість фарбування ламелей, профілів і допоміжних елементів в будь-які відтінки по каталогу RAL. Це також дозволять виробляти унікальні, ексклюзивні фасади для обробки будинку з нестандартним дизайном.
Є ще одна, вузькоспеціалізована схема монтажу. В цьому випадку фасадні конструкції жалюзі монтують поверх стінових висновків вентиляційної системи. Жалюзі грають роль решітки, розсікаючи повітряні потоки і запобігаючи потрапляння сміття в вентиляції. При цьому проникність для повітря залишається високою – вона не змінюється ні при горизонтальному, ні при вертикальному положенні ламелей.
Монтаж фасаду-жалюзі можливий за однією з трьох схем:
Об’єкти, на які можна встановлювати фасади Жалюзі, дуже багато. Найчастіше такі конструкції застосовуються при обробці:
Крім того, елементи фасадів Жалюзі можуть з успіхом використовуватися при зведенні або обробці малих архітектурних форм. Це можуть бути перголи, навіси для машини, огороджувальні конструкції для сміттєвих баків і т.д. В цьому випадку ламелі жалюзі виконують функцію стінового огородження з хорошою просмтарвіаемостью і проникністю для повітря.
Переваги фасадів Жалюзі:
Також не варто забувати, що установка будь-якого навісного фасаду – нехай і вентильованого, такого як Жалюзі – підвищує теплоізоляційні характеристики будівлі. Так, ефективність теплоізоляції буде нижче, ніж при використанні утеплювачів, але якась частина тепла буде зберігатися за рахунок прошарку повітря між основною стіною і фасадною конструкцією.
З іншого боку, фасад забезпечує часткове затінення стіни. При фарбуванні Жалюзі в світлі відтінки це дозволить знизити перегрів приміщень в теплу пору року і зменшити витрати на кондиціонування.
Фасад Жалюзі – це одне з найбільш привабливих зовні, і при цьому практичних рішень для зовнішнього оформлення будівель. При виборі фасадів від перевіреного виробника (в число таких компаній входить і завод Мехбуд) ви отримаєте гарантію того, що конструкція прослужить не один десяток років, і весь цей час буде зберігати презентабельний зовнішній вигляд.