Фасад Жалюзі – красиво чи практично?

Фасад Жалюзі – красиво чи практично?

11 Грудня, 2024
325  

Навісні вентильовані фасади сьогодні монтуються на самих різних будівлях. Різноманітність фасадних конструкцій теж зростає – починаючи від традиційних фасадних касети і закінчуючи сучасними лінеарна фасадами і фасадами Жалюзі.

Саме фасади Жалюзі в останні роки стають все більш популярними і затребуваними. Поєднання відмінних механічних характеристик, довговічності, повітропроникності і естетичного зовнішнього вигляду роблять фасад Жалюзі одним з пріоритетних рішень в обробці житлових і громадських будівель, а також комерційної нерухомості.

Конструкція фасадів Жалюзі

На відміну від суцільних навісних фасадів фасад Жалюзі є більш складною конструкцією:

  • Як і в класичній схемі, основа фасаду представлена ​​металевими направляючими, які кріпляться до капітальної огороджувальної конструкції.
  • Сам фасад формується з окремих ламелей, які кріпляться на напрямних вертикально або горизонтально.
  • Класична конструкція фасаду Жалюзі передбачає фіксацію готельних ламелей під кутом. Однак можливо і застосування рівних ламелей з прямим кріпленням – отримана ґратчаста конструкція буде мати аналогічними характеристиками.

Для виготовлення фасадів Жалюзі зазвичай використовують метал – оцинковану стали або алюміній. У рідкісних випадках виробляються фасадні елементи з дерева – але така конструкція вимагає захисної обробки і не відрізняється довговічністю.

Фасади Жалюзі від заводу Мехбуд

Завод Мехбуд виробляє фасади Жалюзі вже досить давно. З моменту включення таких конструкцій в асортимент підприємства попит на них залишався стабільно високим. Основні причини – строгий контроль якості і великий асортимент панелей.

Такі фасади мають не лише естетичне значення, а й захищають будівлю від негативних впливів навколишнього середовища, а також забезпечують гарну вентиляцію приміщень. Завод “Мехбуд” пропонує різні варіанти фасадів Жалюзі, які можуть бути підібрані під будь-який дизайн будівлі та завдання, які потрібно вирішити.

facade jaluzi 27 1

Асортиментна лінійка

В каталозі заводу Мехбуд – фасади Жалюзі як з вертикальним, так і з горизонтальним розміщенням ламелей. Основу асортименту складають класичні ламелі, які відрізняються габаритами, конфігурацією і використовуваним для виробництва матеріалом:

  • Стандарт
  • Ексклюзив
  • Преміум
  • Міні

Це – класичні ламелі, які припускають діагональне розміщення за допомогою прихованого кріплення. Регулюючи крок між ламелями, можна вибирати прозорість фасаду ефективність затінення і обсяг воздухопропусканія.

Крім класичних ламелей для виготовлення фасадів Жалюзі завод Мехбуд використовує ламелі іншого типу:

  • Ранчо
  • Куб
  • Реп

Вони можуть бути встановлені як вертикально, так і горизонтально. При цьому виходить ґратчаста конструкція, яка добре затінює фасад, але при цьому не заважає природної циркуляції повітря і зберігає природну освітленість.

Для виготовлення комплектуючих фасадів Жалюзі використовуються:

  • Оцинкована сталь з захисно-декоративним полімерним покриттям.
  • Екструдірвоанний алюміній.

Матеріали для виготовлення

Товщина металу, який застосовується для формування ламелей, досягає 2, іноді 3 мм. Використання досить товстого металу – будь то оцинкована сталь або алюміній – дозволяє виробляти ламелі з великими лінійними розмірами, які при цьому будуть достатньо стійкими до деформації під власною вагою. Крім того, захист від провисання і деформації ламелей забезпечує їх продумана конфігурація – точно розраховані ребра жорсткості сприймають вагові навантаження і запобігають зміна форми деталі навіть якщо її довжина наближається до 3 м.

Окремої згадки стоять лінеарні фасади від заводу Мехбуд. Лінеарний фасад може бути виготовлений не тільки за фіксованими розмірами, але і за параметрами, вказаними замовником. Можливість виробництва на заводі Мехбуд нестандартних фасадів – лінеарних, жалюзі і інших – розширює перелік доступних для реалізації фасадних і архітектурних рішень.

Вартість якісного металевого фасаду Жалюзі може бути досить високою. Це в першу чергу стосується нестандартних ексклюзивних конструкцій. Але покупка таких виробів стає інвестицією в надійність і естетику самої будівлі, причому інвестицією більш ніж довгостроковій.

Кольорова гама

Варто також звернути увагу дизайн фасадів Жалюзі та інших фасадних конструкцій від заводу Мехбуд. В каталозі підприємства є кілька базових кольорів для фарбування ламелей фасаду – вибір досить великий, тому підібрати відтінок можна без праці.

Крім того, є можливість фарбування ламелей, профілів і допоміжних елементів в будь-які відтінки по каталогу RAL. Це також дозволять виробляти унікальні, ексклюзивні фасади для обробки будинку з нестандартним дизайном.

  • facade jaluzi 7 1
  • facade jaluzi 8 1
  • facade jaluzi 10 1
  • facade jaluzi 9 1
  • facade jaluzi 11 1
  • facade jaluzi 12 1

Де застосовуються фасади Жалюзі?

Є ще одна, вузькоспеціалізована схема монтажу. В цьому випадку фасадні конструкції жалюзі монтують поверх стінових висновків вентиляційної системи. Жалюзі грають роль решітки, розсікаючи повітряні потоки і запобігаючи потрапляння сміття в вентиляції. При цьому проникність для повітря залишається високою – вона не змінюється ні при горизонтальному, ні при вертикальному положенні ламелей.

Монтаж фасаду-жалюзі можливий за однією з трьох схем:

  • Перекриття широкого отвору зі збереженням вентиляції і часткового природного освітлення.
  • Установка конструкції поверх капітального підстави для маскування нерівностей стіни.
  • Установка фасаду-жалюзі поверх засклених поверхонь

Об’єкти, на які можна встановлювати фасади Жалюзі, дуже багато. Найчастіше такі конструкції застосовуються при обробці:

  • Багатоповерхових житлових будинків.
  • Приватного житла – будинків, котеджів, таунхаусів.
  • Комерційних об’єктів.
  • ТРЦ, офісних центрів та інших будівель з великою площею фасадів.
  • Громадських і державних будівель.

Крім того, елементи фасадів Жалюзі можуть з успіхом використовуватися при зведенні або обробці малих архітектурних форм. Це можуть бути перголи, навіси для машини, огороджувальні конструкції для сміттєвих баків і т.д. В цьому випадку ламелі жалюзі виконують функцію стінового огородження з хорошою просмтарвіаемостью і проникністю для повітря.

Переваги фасадів Жалюзі:

  • Міцність конструкції. Вона залежить від обраної конфігурації ламелей і товщини металу. При дотриманні рекомендацій проектувальників ламелі виходять досить міцними і стійкими до навантажень, вони не провисають під власною вагою і надійно захищають фасад (в тому числі засклений).
  • Довговічність. Використання заводом Мехбуд екструдованого алюмінію, а також оцинкованої сталі з полімерним покриттям дозволяє запобігти окисленню металевого підстави фасаду. Навіть в достатньо суворому кліматі (наприклад, в приморських регіонах України) фасад не іржавіє десятиліттями, зберігаючи привабливий зовнішній вигляд і високу міцність протягом всього терміну експлуатації.
  • Естетика. Широкий модельний ряд і багата палітра дозволяють підібрати фасад Жалюзі практично до будь-якого архітектурного вирішення. Конструкція їх окремих ламелей – вертикальних або горизонтальних – виглядає дуже естетично і органічно вписується в фасад будівлі.
  • Проникність для повітря і світла. Проміжки між ламелями забезпечують фасаду високі показники повітро-і світлопроникності. Це дає можливість використовувати фасад Жалюзі там, де потрібно забезпечити вентиляцію або природне освітлення.
  • facade jaluzi 1 1
  • facade jaluzi 2 1
  • facade jaluzi 3 1
  • facade jaluzi 4 1
  • facade jaluzi 5 1
  • facade jaluzi 6 1

Також не варто забувати, що установка будь-якого навісного фасаду – нехай і вентильованого, такого як Жалюзі – підвищує теплоізоляційні характеристики будівлі. Так, ефективність теплоізоляції буде нижче, ніж при використанні утеплювачів, але якась частина тепла буде зберігатися за рахунок прошарку повітря між основною стіною і фасадною конструкцією.

З іншого боку, фасад забезпечує часткове затінення стіни. При фарбуванні Жалюзі в світлі відтінки це дозволить знизити перегрів приміщень в теплу пору року і зменшити витрати на кондиціонування.

Фасад Жалюзі – це одне з найбільш привабливих зовні, і при цьому практичних рішень для зовнішнього оформлення будівель. При виборі фасадів від перевіреного виробника (в число таких компаній входить і завод Мехбуд) ви отримаєте гарантію того, що конструкція прослужить не один десяток років, і весь цей час буде зберігати презентабельний зовнішній вигляд.

FAQ

Чи підходять фасади жалюзі для всіх типів будівель?

Так, фасади жалюзі можна використовувати як для комерційних, так і житлових будівель. Вони ідеально підходять для офісів, торгових центрів, а також сучасних котеджів та будинків.

Чи можна обрати індивідуальний колір фасаду жалюзі?

Так, фасадні жалюзі можуть бути виконані у різних кольорах, які відповідають корпоративному стилю або дизайнерським уподобанням власників будівлі. Також є індивідуальні відтінки RAL.

Як фасади жалюзі допомагають заощадити енергію?

Фасади Жалюзі покращують теплоізоляцію будівлі, регулюють сонячне освітлення та дозволяють підтримувати оптимальну температуру всередині приміщення, що сприяє зниженню енерговитрат.

Скільки часу займає встановлення фасаду жалюзі?

Час встановлення залежить від розмірів та складності проекту. Зазвичай процес встановлення фасаду жалюзі займає від кількох днів до тижня, залежно від умов.

Чи потрібний спеціальний догляд за фасадами жалюзі?

Фасади жалюзі вимагають мінімального догляду. Регулярне чищення від пилу та забруднень, а також перевірка стану захисних покриттів допоможуть зберегти зовнішній вигляд та довговічність фасаду.

Чи можна встановити фасади жалюзі на старі будинки?

Так, Фасади Жалюзі можна встановити на старі будинки, при цьому він можуть бути використані для оновлення та покращення зовнішнього вигляду, а також підвищення енергоефективності об’єкта.

facade jaluzi 6 1
Эксперт по фасаду
Про автора:

Эксперт по фасадному строительству. Ведущий специалист по работе с корпоративными клиентами. ПрАТ ”Завод Мехбуд”. Предоставление квалифицированной консультации по вопросам фасадной  отд...

Детальніше
0 0 голоси
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Comments
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі