Зазвичай при проектуванні огородження використовується один матеріал – будь то дерево, бетон, цегла чи метал. Однак використання комбінованих огорож дозволяє розширити функціонал паркану , а головне – забезпечити більш естетичний зовнішній вигляд конструкції.
Нижче ми розберемося, що потрібно враховувати при проектуванні та монтажі огорож з комбінованих матеріалів, а також розглянемо найбільш популярні та практичні варіанти таких споруд.
Комбіновані паркани більш складні в проектуванні та монтажі в порівнянні з конструкціями, виготовленими з одного матеріалу. Але в цей же час вони виглядають більш органічно, та мають ряд інших переваг. Проектуючи та монтуючи паркан, потрібно врахувати ряд факторів:
Що ж стосується зовнішнього вигляду, то тут все залежить від загального коьорового рішення ділянки. Є два стандартних підходи:
Втім, можна комбінувати і зовсім різні кольори – тільки б вони гармонійно вписувалися в загальну картину.
Є кілька варіантів комбінованих парканів , що користуються максимальним попитом. Їх спільна риса – використання металевих ґратчастих або панельних вставок. Такі вставки застосовуються в якості заповнення секцій на масивному цоколі, або використовуються в якості верхньої надбудови над важчими та міцними основами.
Класичний варіант – бетонний паркан з металевими деталями:
Переваги такого рішення є очевидними. Навантаження на фундамент знижується, водночас паркан отримує необхідну висоту. Металеві огорожі, особливо зібрані із сталевих ламелей, виглядають більш привабливо в порівнянні з бетонними плитами. Так що виглядає паркан більш охайно.
Комбінований паркан з цегляної або кам’яної кладки з металевими гратами чи панельними секціями – більш дороге, але і більш естетичне рішення:
Відносно нове рішення, яке досить складне в реалізації – паркан з габиону. Він уявляє собою каркас із сталевої сітки, заповнений галькою чи щебенем. Суцільний паркан габіонного типу – дорогий, важкий, та ще й виглядає як кріпосна стіна. Тому його зазвичай «розбавляють» металевими вставками:
Така комбінація виглядає дуже ефективно за рахунок поєднання класичних (габіон) та сучасних (ламелі з чіткою геометричною формою) технологій. Міцність біля огорожі такого типу теж вражаюча – особливо при правильному проектуванні та виборі надійних деталей.
Звичайно, цим переліком варіанти комбінування матеріалів при монтажі огорож не обмежуються. Можливі й інші поєднання:
За великим рахунком, обмеження тут накладають лише фантазія проектувальника та його професіоналізм, що дозволяє органічно поєднувати матеріал з різними експлуатаційними параметрами.