Кафе, бари та ресторани можуть розташовуватися повністю всередині будівель або на території ТРЦ – в цьому випадку огорожа для них не потрібна. Але якщо такий заклад розміщується в окремій будівлі, то практично в 1005 випадків потрібен монтаж огорожі. Вона може мати різну форму та конструкцію, але є кілька універсальних рішень, які об’єднують практичність та естетику. Про те, якими мають бути огорожі для закладів громадського харчування, а також про вибір матеріалів для їх монтажу розповімо в нашому короткому огляді.
Є кілька ситуацій, коли встановлення паркану чи огорожі для кафе, бару або ресторану буде бажаним:
Вище ми говорили, що кафе і аналогічні заклади в ТРЦ не потребують встановлення паркану. Але є і винятки: іноді огорожі встановлюють в зоні фуд-кортів або відокремлюють ними кухню від касової зони та столиків з гостями. У першому випадку паркан носить суто декоративний характер, у другому він повинен забезпечувати приватність та хоча б частково відсікати характерні «кухонні» запахи.
Паркани біля ресторанів та кафе відіграють важливу роль, відокремлюючи простір закладу від зовнішнього середовища, забезпечуючи безпеку та створюючи затишну атмосферу. Ось кілька основних вимог до огорож у ресторанів та кафе:
Огороджувальні конструкції для кафе, барів та ресторанів проектуються та монтуються з урахуванням певних вимог. Головним параметром буде оптимальна висота. Якщо паркан виконує декоративну функцію, то його роблять висотою від 70 до 90 см (нижче не варто – така огорожа не дуже помітна та є ризик перечепитися).
Паркани, огороджувальні тераси та літні майданчики можуть бути у висоту від 1,2 до 1,5 метрів. Така огорожа практично повністю закриває сидячу людину, та одночасно оберігає від падіння. Територію ресторанів можна захищати конструкціями висотою 2 м та більше – особливо там, де потрібно забезпечити захист від проникнення.
Інші важливі вимоги:
Зовнішній вигляд паркану навколо кафе чи ресторану теж дуже важливий. Тут потрібно обирати оптимальне поєднання форми, текстури та колірової гами, тому перевагу віддають конструкціям з багатим дизайнерським потенціалом.
Матеріалів, які б підходили для виготовлення такого паркану, не так багато:
Сфера застосування дерев’яних парканів обмежена закладами, які стилізовані під старовину. Крім того, дерев’яні огорожі навіть при обробці сучасними просоченнями та лаками залишаються вразливими до вологи, тому термін їх служби невеликий. Згодом дерево приходить в непридатність ще і в результаті вандалізму, тому на обслуговування чи заміну паркану доводиться витрачати додаткові кошти.
Скляні огорожі – це стильно та сучасно, але дорого (іноді дуже дорого). До того ж виглядає такий паркан органічно тільки в сучасному дизайні. Для мегаполісу підійде, а ось для історичного центру міста або створення затишної атмосфери вже не дуже.
Метал – більш універсальний матеріал. Тут є два популярних рішення:
Металеві паркани від заводу “Мехбуд” можуть бути відмінним вибором для кафе та ресторанів з низки причин:
Завод Мехбуд пропонує різні види парканів, які можуть бути використані для огородження терас і ресторанів, включаючи:
Кожна з цих моделей огорож має свої унікальні особливості, дозволяючи створити стильну і функціональну обстановку на терасах і в ресторанах.
Говорячи про металеві паркани для терас та літніх майданчиків, не можна не згадати таку конструкцію як пергола:
Перголу ставлять як альтернативу навісу – вона відмінно захищає від прямих сонячних променів, та в одночас не створює непотрібну тінь.
Горизонтальну частину перголи закріплюють на опорних стовпах. Для заповнення зазвичай використовують профіль «Жалюзі» – ламелі, розташовані під кутом, відмінно розсіюють світло, та непогано захищають від дрібного дощу.
Перевагою буде і можливість виготовлення перголи в одному кольорі з основним бар’єром для створення цілісної картіни.
Використання металевих конструкцій від заводу МехБуд – насамперед парканів «Ранчо» та «Жалюзі» – відкриває великі можливості для огородження кафе, барів та ресторанів. Такі вироби поєднують міцність, простоту конструкції та стильний зовнішній вигляд. Крім того, їх дизайнерський потенціал дозволяє реалізовувати найсміливіші архітектурні проекти.