Паркани та огорожі для житлових комплексів
26 Червня, 2023
3324  

Паркани та огорожі для житлових комплексів

Сучасний житловий комплекс практично завжди включає не тільки сам будинок, а й прибудинкову територію – вона може бути досить та досить великою.Якщо мова йде про досить комфортне житло, то прибудинкова територія повинна бути якось огороджена. Вибір огорожі для житлового комплексу – завдання непросте, тому їй варто приділити увагу ще на перших етапах роботи – або при проектуванні об’єкта, або при розробці плану його капітальної реконструкції.

Функції огорожі та вимоги до неї

Паркани, які встановлюються навколо житлових комплексів, повинні виконувати такі функції:

 1. Забезпечення захисту від проникнення сторонніх на територію .
 2. Забезпечення приватності.
 3. Органічне «вписування» житлового комплексу в міське середовище.

Таким чином, саме огорожа виступає тим елементом, який з одного боку, об’єднує прибудинкову територію з розташованими поруч об’єктами, а з іншого – ізолює її від зовнішнього середовища, роблячи більш комфортною та безпечною.

Реалізувати це можна тільки в тому випадку, якщо огороджувальні конструкції будуть відповідати певним вимогам:

 • По-перше, паркан повинен бути досить міцним та досить високим, щоб виключити (точніше – максимально ускладнити) несанкціоноване проникнення.
 • По-друге, конструкція повинна бути довговічною та стійкою до зовнішніх впливів. Ця вимога дуже важлива, оскільки периметр житлового комплексу може бути дуже великим, регулярне оновлення забору та його реставрація або навіть просто щорічне фарбування можуть бути вельми витратними.
 • Нарешті, важлива також естетична складова. Паркан по периметру ЖК повинен виглядати гарно – як зовні, так і зсередини. Але висока масивна огорожа не повинна створювати гнітюче враження, інакше про комфорт на території комплексу можна буде забути.

Всі ці вимоги досить очевидні. Але, з іншого боку, вони накладають певні обмеження на вибір огороджувальних конструкцій. Нижче ми проаналізуємо найбільш підходящі варіанти, зробивши основний акцент на їх перевагах та недоліках.

Який паркан встановити навколо ЖК?

У завданні, яка винесене в заголовок нашої статті, немає єдино вірного рішення. І справа навіть не в тому, що на ринку представлені найрізноманітніші огороджувальні конструкції. Просто паркани, які встановлюються в різних місцях, повинні відповідати різним вимогам – тому універсальний варіант знайти буде досить складно.

Так що тут ми проаналізуємо варіант огорож, які можна буде монтувати на різних ділянках ЖК.

Огородження для фасадної частини

Фасади житлових комплексів можуть мати різне планування, але частіше за все вони виходять або безпосередньо на магістраль, або на транспортну розв’язку, або на паркову зону. У будь-якому випадку, на фасаді необхідно встановлювати огорожу:

 • З одного боку – досить високу та міцну для захисту від проникнення ( для створення ефекту захищеності – еон важливий для психологічного комфорту жителів).
 • З іншого боку – хоча б частково проглядну, вентильовану та естетичну.

Найбільш очевидний варіант для фасаду – ковані грати: такі паркани традиційно встановлювалися навпроти будинків, багато забудовників прагнуть до продовження цієї традиції. Але у грат є об’єктивний мінус: вона проглядається наскрізь, тому про приватность території ЖК мова не йде. Компромісні рішення на кшталт комбінування решіток з напівпрозорими полікарбонатними листами допомагають – але лише частково.

zabory-dlya-zuliwnux kompleksov

Альтернативою може стати паркан-жалюзі зі сталевих ламелей з декоративним покриттям (лінійка таких парканів представлена в асортименті компанії «Мехбуд»):

 • Елементи огорожі, виготовлені з оцинкованої сталі та покриті стійким полімером, об’єднують високу механічну міцність, стійкість до зовнішніх впливів та гарний зовнішній вигляд.
 • Ламелі розміщуються горизонтально: це не тільки більш естетично, але і більш практично. Оскільки горизонтальні щілини пропускають досить свіжого повітря й світла.

Встановлення ламелей під фіксованим кутом вирішує відразу два завдання. По-перше, перелізти через паркан-жалюзі зовні дуже складно. По-друге, з території ЖК огорожа проглядається порівняно непогано, а от зовні – майже не проглядається. Так що від сторонніх поглядів майданчик перед фасадом комплексу буде захищена гранично надійно.

zabory-dlya-zuliwnux kompleksov

Таким чином, паркан-жалюзі стає дійсно непоганим рішенням для фасаду житлового комплексу. Конструкція виходить сучасною, стильною та естетичною, але при цьому цілком практичною. Крім того, секції-жалюзі можна використовувати для заповнення воріт або хвірток, розташованих на в’їзді в ЖК.

Рішення від заводу Мехбуд

Завод Мехбуд пропонує різноманітні дизайнерські та функціональні рішення, які допоможуть створити стильний та надійний паркан для житлового комплексу. Більш детально розглянемо такі види огорож:

 • Жалюзі Класик – це класичний та елегантний вид паркану, який складається з вертикальних металевих ламелей, розташованих паралельно один одному. Жалюзі Класик мають гарну вентиляцію, забезпечуючи свіже повітря і при цьому зберігають приватність.
 • Паркан Ромбо Лайт відрізняється унікальним дизайном, що створює легкість та прозорість. Паркан Ромбо Лайт ідеально підходить для тих, хто бажає поєднувати естетику та функціональність.
 • Паркан Ранчо натхненний традиційними американськими ранчо та фермерськими парканами. Паркан Ранчо створює відчуття затишку та природності, підкреслюючи природну красу навколишнього ландшафту.
 • Жалюзі Ексклюзив – це високоякісний та стильний вид паркану, який може бути виконаний з алюмінію або сталі. Жалюзі Ексклюзив дозволяють досягти ефектного зовнішнього вигляду, забезпечуючи одночасно безпеку та конфіденційність.
 • Паркан Горизонт – це сучасне і мінімалістичне рішення, що є горизонтальними елементами. Він має прості лінії і гармонійно вписується в сучасну архітектуру. Паркан Горизонт відкриває чудовий вид на навколишню місцевість і створює відчуття простору.
 • Жалюзі Еко – це екологічно дружній та естетично привабливий вид паркану, створений з натуральних матеріалів. Он отличается своей экологической составляющей и способствует созданию природного и гармоничного облика жилого комплекса.

Металеві паркани від заводу Мехбуд мають кілька переваг, коли мова йде про їхнє використання біля житлових комплексів. Ось деякі з них:

 • Міцність і довговічність: Вони можуть витримувати навантаження, стійкі до погодних умов та інших зовнішніх факторів, що дозволяє їм прослужити тривалий час без необхідності в ремонті або заміні.
 • Безпека: Вони створюють надійну перешкоду для потенційних зловмисників та небажаних осіб, запобігаючи їхньому проникненню на територію комплексу. Метал є важким матеріалом, що робить паркани складними для проникнення або руйнування.
 • Варіативність в дизайні: Вони можуть мати різноманітні форми, орнаменти та декоративні елементи, що дозволяє створювати унікальний та естетично привабливий вигляд паркану. Крім того, метал може бути фарбованим у різні кольори, що дозволяє гармонійно вписати паркан в загальний стиль архітектури комплексу.
 • Легкість обслуговування: Вони стійкі до впливу зовнішнього середовища, не вимагають фарбування або лакування, як це може бути необхідно у випадку дерев’яних парканів. Досить регулярно перевіряти їх на пошкодження та вчасно проводити потрібні ремонтні роботи.
 • Економічність: можуть бути вигідним рішенням з економічної точки зору. Вони зазвичай мають конкурентоспроможну ціну порівняно з іншими матеріалами парканів, а також довговічність, що знижує витрати на їх ремонт та заміну в майбутньому.

Загалом, металеві паркани є надійними, стійкими до зовнішніх впливів та привабливими варіантами для житлових комплексів. Вони забезпечують безпеку, функціональність та естетику, які є важливими факторами для створення комфортного та захищеного житлового середовища.

Огорожа по периметру

Якщо з фронтальної частини житловий комплекс варто захищати вентильованими конструкціями, то з боків позаду краще встановлювати суцільну огорожу заввишки не менше 1,8-2 м. Пов’язано це з тим, що на відміну від фасадної частини ці ділянки паркану контролюються гірше, тому ризик несанкціонованого проникнення тут буде вищим . Це ж стосується й безпеки дітей на території ЖК – буде краще, якщо можливостей покинути комплекс без відома батьків або хоча б інформування охорони на в’їзді вони не матимуть.

zabory-dlya-zuliwnux kompleksov

Які різновиди огороджувальних конструкцій тут можна рекомендувати?

 • Бетонні паркани. За великим рахунком, не найкраще рішення – так, бетон міцний та довговічний, але спорудження огорожі вимагає залучення важкої техніки. При цьому головний недолік бетонного паркану – непрезентабельний зовнішній вигляд, який дуже погано «узгоджується» з дизайном сучасних житлових комплексів. Частково ця проблема вирішується за рахунок виготовлення фігурних литих секцій з їх забарвленням, але в будь-якому випадку зовнішній вигляд огорожі може вважатися недоліком .
 • Цегляні огорожі. Виглядають краще бетонних, але коштують набагато дорожче (особливо якщо для кладки використовується якісна цегла). Крім того, зведення такої огорожі вимагає значних тимчасових витрат.
zabory-dlya-zuliwnux kompleksov
 • Паркани з профнастилу. Навіть використання забарвлених профільованих аркушів не робить такий паркан досить привабливим – тому профнастил найчастіше застосовують для зведення тимчасових конструкцій.Виходом може стати зведення по периметру житлового комплексу огорожі з металевих ламелей. Вона може бути як суцільною, так і (рідше) вентильованою:
ЖК7
 • Якщо територія ЖК добре проглядається, то можливе встановлення вентильованого паркану з горизонтальних елементів, жорстко закріплених на металевому каркасі (приклад – «Ранчо» від заводу «Мехбуд»). В цьому випадку периметр отримує достатній захист, а сама огорожа виглядає цілком привабливо.
 • Якщо ж потрібно забезпечити максимальну безпеку внутрішньої території, то обирати варто суцільні металеві паркани. Гарним рішенням буде встановлення конструкцій «Горизонт» або «Брус» – у таких огорожах ламелі щільно підганяються один до одного, з’єднуються в замок та при кріпленні утворюють ребра жорсткості. Секція огорожі виходить майже монолітною й дуже міцною – при цьому рівна поверхня стає непереборною перешкодою для зловмисників.

Переваги металевих огорож – як суцільних, так і вентильованих – схожі з перевагами, якими володіє паркан-жалюзі. Конструкції виходять досить довговічними та стійкими до зовнішніх впливів (це стосується не тільки кліматичних факторів, а й проявів вандалізму). Ну, і зовнішній вигляд таких огорож досить презентабельний – тому вони не будуть виглядати чужорідними елементами навіть в найсучасніших житлових комплексах (на відміну від тих же бетонних парканів або огорож з профнастилу).

Внутрішні об’єкти: дитячі та спортивні майданчики

Аналізуючи вимоги до огорож по периметру ЖК (не тільки на фасаді, а й з усіх боків), важливо звернути увагу й на систему внутрішніх парканів. Навіть не території невеликих житлових комплексів є об’єкти та області, які повинні бути відокремлені один від одного – як в цілях зручності,так і в цілях безпеки.

До таких об’єктів належать:

 • Дитячі майданчики.
 • Спортивні майданчики.
 • Майданчики для вигулу домашніх тварин і ін.

Обираючи огорожу для таких об’єктів зазвичай йдуть по шляху найменшого опору – встановлюють найпростішу конструкцію, а габарити обирають з таким розрахунком, щоб вони були достатніми для виконання функцій огорожі та забезпечення безпеки. Наприклад, для баскетбольного майданчика огорожа повинна мати висоту 2,5 м та більше, інакше м’яч буде постійно його перелітати, і є ризик нанесення шкоди оточуючим об’єктам.

zabory-dlya-zuliwnux kompleksov

Які ж огорожі тут можна використовувати:

 • Сітка-рабиця на металевому каркасі – найпростіший та дешевий варіант. Бажано обирати сітку з пофарбованого металу або металу з полімерним покриттям – так, такі вироби дорожче простих оцинкованих сіток, але вони й служать в рази довше. Недоліком є те, що рано чи пізно сітчаста огорожа провисає та деформується.
 • Зварні металеві решітки з дрібними осередками з тонкого дроту – дорожчий, але більш довговічний матеріал для встановлення внутрішніх огороджень на території ЖК. Такі паркани досить міцн, й не деформуються навіть при сильних механічних впливах, тому їх цілком можна встановлювати на спортивних майданчиках.
10

Що стосується парканів з металевих ламелей, то вони в даному випадку не застосовуються:

 • Для дитячого майданчика дуже важлива добра проглядність зовні, тому єдиним варіантом буде встановлення паркану «Ранчо» (і то з застереженнями, тому що діти можуть використовувати горизонтальні ламелі як сходи та травмуватися при спробі перелізти через огорожу).
 • Один з пріоритетів для спортивного майданчика – гарна  освітленість,й тому панельні огорожі тут теж не підійдуть.

Обираючи паркан для житлового комплексу, варто врахувати наведені вище рекомендації та уважно придивитися до варіантів огороджувальних конструкцій описаних в огляді. Так, є й інші інженерні рішення, але, як правило, саме металеві огорожі, вироблені за сучасними технологіями, мають оптимальну комбінацію експлуатаційних якостей та привабливого зовнішнього вигляду.

author
Anetzel
Про автора:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі