Як оформити стіни та стелю у гаражі?
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
21 Травня, 2020
456  

Як оформити стіни та стелю у гаражі?

potolok-v-garage

Гараж – це не просто приміщення, в якому стоїть машина. Сучасний гараж – це і майстерня, і склад для інструментів, тобто внутрішньо простір повинен бути належним чином оформлений. Оздоблення стін та підлоги в гаражі часто виконується «за залишковим принципом» – хоча на практиці значення цих елементів внутрішнього оформлення складно переоцінити.
Нижче ми розглянемо, яким повинен бути дизайн гаража, чим погані звичні нам рішення в обробці, а також надамо кілька варіантів для оформлення внутрішнього простору.

potolok-v-garage

Вимоги до оформлення стін та стелі

На відміну від підлоги в гаражі, яку намагаються робити максимально міцною та стійкою  до зносу, оформленню стін і стелі часто не приділяють належної уваги. Але, якщо проаналізувати, то і стіни в гаражі, І стеля  відчувають значні експлуатаційні навантаження, тому й вимоги до них повинні бути найсерйознішими. А саме:

 • Механічна міцність.
 • Стійкість до корозії або деформації під впливом вологи.
 • Мінімальна горючість.
 • Практичність (простота в очищенні від пилу та  органічних забруднень).
 • Простий монтаж.
 • Можливість розміщення прихованих комунікацій за обробкою.

Дизайн гаража теж має значення. Погодьтеся, приміщення, в якому буде стояти сучасна нова машина, має виглядати відповідним чином:  неохайність,та  облізлі цегляні стіни тут будуть недоречними.

potolok-v-garage

Недоліки традиційних рішень

Звичні нам рішення для обробки гаража мають цілу низку недоліків, тому від їх використання все частіше відмовляються. Прикладом таких рішень може служити:

 • Обшивка стін в гаражі або вирівнювання стелі гіпсокартоном. Незважаючи на практичність і дешевизну цього матеріалу, для гаража він не підходить: міцність невелика, та й під впливом вологи обшивка з ГКЛ може почати жолобитися.
 • Обшивка стін пластиковими панелями. На відміну від гіпсокартону пластик не боїться вологи, але ось міцність у нього явно недостатня.
 • Оштукатурювання стін або стелі в гаражі. Тут все залежить від якості  штукатурки. Але все ж і у найсучасніших складів є недоліки: по-перше, в порах поступово накопичується сажа з вихлопів, по-друге – практично всі штукатурні склади з часом відволожуються. Крім того, оштукатурені поверхні необхідно фарбувати для підтримки привабливості зовнішнього вигляду.
  Це стосується «цивілізованих» способів обробки стін та стелі в гаражі. Про таких варіантах, як просте фарбування цегляної стіни або бетонного перекриття мову, напевно, і вести не варто.

Металева обшивка стін

Який же дизайн гаража можна вважати сучасним та  досить практичним. Всі в якості основного матеріалу для внутрішньої обробки обирають метал. Аргументів на користь металевої обшивки достатньо:

 • Висока міцність.
 • Стійкість до корозії (при використанні сучасних панелей з порошковим покриттям.
 • Можливість  монтажу поверх теплоізоляційного шару.
 • Можливість прихованої прокладки комунікацій.
 • Просте встановлення.

Завод «Мехбуд» також пропонує матеріали, які можна використовувати при обробці гаражів відповідно до сучасних трендів  в дизайні. Для обшивки стін в гаражі ідеально підійде металева рейка. Вона доступна в двох варіантах:

 • Рейка зі сталі оцинкованої з полімерним покриттям 0,45-0,7 мм (кольори по RAL)
 • Рейка з алюмінієвого листа з полімерним покриттям 0,5-0,8 мм (кольори по RAL)

Обидва різновиди металевих стінових рейок випускаються з шириною від 150 до 525 мм. Можливо виготовлення ламелей довжиною від 1 до 12 метрів, тому навіть досить великий гараж можна буде обшити такими рейками зсередини з мінімальною кількістю стиків.

potolok-v-garage

Крім практичних переваг, перерахованих вище, у металевих стінових рейок є і чисто естетичні переваги:

 • По-перше, ширину рейки можна обирати таким чином, щоб обробка виглядала максимально гармонійно з урахуванням площі та висоти приміщення.
 • По-друге, можливість виготовлення рейок в будь-якому кольорі по RAL полегшує декорування: можна втілити в життя практично будь-який задуманий дизайн гаража, від класичних однотонних варіантів до екстравагантних кольорових  рішень.
 • Нарешті,  обшивка з металевих рейок довгий час зберігає привабливість. Це забезпечується не тільки за рахунок ефективного захисту сталевої або алюмінієвої захисту від корозії, але і за рахунок того що поверхня, покрита декоративним полімерним шаром, має мінімальну пористість, не накопичує забруднення та  легко очіщается.

Как і у випадку з іншими варіантами обшиття  з використанням металевих панелей, більш висока ціна окупається за рахунок терміну експлуатації: стіни в гаражі, обшиті сталевими або алюмінієвими рейками, прослужать не один десяток років без ремонту та  при мінімальному догляді.

Металевий підвісна стеля в гаражі

Стеля в гаражі – це дуже важлива конструкція. По-перше, при оформленні приміщення нам потрібно замаскувати перекриття, по-друге – за стельовою обробкою варто розмістити комунікації (дроти та вентиляційні короба), а в саму стелю вбудувати лампи для ефективного освітлення. Оптимальний варіант для оформлення стелі – металеві вироби.

potolok-v-garage

Завод «Мехбуд» пропонує такі варіанти:

 • Рейкова стеля. По-перше, вона ідеально поєднується з обшивкою стін із застосуванням металевий рейок. По-друге, використання вузьких стельових рейок дає можливість не тільки оформити перекриття, але і візуально змінити пропорції приміщення – так, щоб гараж виглядав більш привабливо.
 • Кубоподібна стеля. Гарне рішення для гаражів в сучасному дизайні. Чи не найпростіший в реалізації варіант: необхідно приділити час підготовці перекриття. Тому що воно буде просвічувати між окремими кубоподібними рейками. Але проте  зовні така стеля буде виглядати дуже привабливо, так що гараж безумовно перестане сприйматися як чисто технічне приміщення. Для зберігання дорогих авто – те, що треба!
 • Стельові панелі. Ще один практичний варіант, який відмінно підійде для досить просторих гаражів. Квадратні або прямокутні стельові панелі з тонколистового металу з полімерним захисно-декоративним покриттям монтуються на легкому металевому  каркасі  та  перекривають всю площу стелі. Частина панелей можна замінити стандартними вбудованими світильниками – цей варіант ідеальний, якщо ви використовуєте гараж також і в якості майстерні.
potolok-v-garage

Використання металлевих рейок, касет та  панелей в дизайні гараж сьогодні – один з найбільш актуальних трендів. На їх основі розробляються найбільш популярні готові рішення – але навіть якщо ви виконуєте ремонт самостійно, то обробити стіни або стелю у гаражі металевими деталями буде нескладно. Переваги цих матеріалів очевидні: металева обшивка володіє високою міцністю, не боїться вологи (при виробництві застосовуються стійкі полімери), не горить. Стильний та  сучасний зовнішній вигляд обробленої поверхні – ще одна  незаперечна перевага.

author
Иван Жилєнков
Об авторе:

Профессиональный опыт: более 10 лет в сфере строительных  отделочных материалов. Свыше 100 завершенных объектов  различного назначения, на которых применены уникальные  потолочные решения. Разработ...

Подробнее
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі