Високі грядки. Користь. Краса. Зручність.
27 Лютого, 2023
1023  

Високі грядки. Користь. Краса. Зручність.

КОРИСТЬ

Високі грядки – це один із найпопулярніших способів організації городу. На відміну від традиційних грядок, що укладаються на землі, високі грядки створюються з піднятої над поверхнею землі конструкції.

Користь високих грядок полягає в тому, що вони надають більш сприятливі умови для росту рослин. Піднята над поверхнею землі конструкція дозволяє краще контролювати якість ґрунту, збільшує температуру ґрунту та покращує його дренажну здатність. В результаті рослини ростуть швидше і зріють раніше, що дозволяє отримувати ранні врожаї.

Крім того, високі грядки дозволяють зменшити навантаження на спину та коліна під час роботи на городі. Працювати на високих грядках набагато зручніше та безпечніше, ніж на традиційних грядках, особливо для людей із проблемами зі спиною чи колінами.

Ще одна перевага високих грядок полягає в тому, що вони дозволяють краще захистити рослини від шкідників та хвороб. Висока конструкція захищає рослини від земляних комах, а також від зараження грибковими та бактеріальними інфекціями.

Підведемо підсумок:

  • У коробах земля прогрівається швидше. Отже, городній сезон можна почати на півмісяця, а то й на місяць раніше.
  • Економія на поливі та добривах. Вода, компост, неорганічні добрива з огороджених грядок нікуди не подінуться.
  • Вище врожай. На грядці з бортиками набагато легше доглядати посадки. Здорові рослини віддають урожай дружніше, раніше і відсотків на 45 більше, ніж за звичайних методів вирощування.
  • Боротьба зі шкідниками. Кроти та миші високих грядок не переносять і практично в них не лізуть. Але якщо концентрація гризунів дуже висока, то кинута на дно такої грядки металева сітка вирішує проблему раз і назавжди.

КРАСА

Високі грядки – це не тільки функціональний, але й естетично привабливий елемент дизайну. Конструкція високих грядок може бути виготовлена з різних матеріалів: дерева, каменю, цегли, металу або пластику. При виборі матеріалу необхідно враховувати як естетичні, і функціональні аспекти.

Наприклад, якщо ви хочете створити город у стилі кантрі, то найкраще використовувати дерево. Дерев’яні грядки виглядають дуже затишно та природно, вони чудово поєднуються з газоном та іншими елементами ландшафтного дизайну. Однак, дерево може зазнавати руйнування внаслідок впливу вологи та гниття.

Якщо ви віддаєте перевагу сучасному стилю, то варто вибрати металеві або пластикові грядки. Вони виглядають сучасно та мінімалістично, і можуть бути виконані у різних кольорах, що дає більшу свободу для оформлення городу.

Кам’яні грядки, цегляні чи бетонні конструкції добре поєднуються з архітектурою будівлі, якщо вони виконані в єдиному стилі. Такі грядки добре виглядають в заміських ділянках, надаючи їм особливий спектр і комфорт.

Однією з головних переваг дизайну високих грядок є можливість створення багаторівневих композицій. Можна поєднувати різні кольори та текстури рослин, щоб отримати цікавий візуальний ефект. Для цього можна використовувати грядки різної висоти або з’єднувати їх сходами.

Загалом дизайн високих грядок залежить від вашого смаку та стилю оформлення ділянки. Незалежно від вибраного матеріалу, високі грядки допоможуть зробити город зручним, функціональним та красивим.

Бажаєте чистоту та порядок на дачі та присадибній ділянці в будь-яку погоду та в будь-яку пору року? Робіть високі грядки.

Чергування акуратних, по лінійці розкреслених грядок та доріжок створюють ідеальний порядок та затишок. Доріжки між коробами можна засипати піском, щебенем, відсіванням, навіть забетонувати, або засадити газонною травою. І забути про бруд після дощів, як про страшний сон. А заразом і про бур’яни.

ЗРУЧНІСТЬ

Високі грядки мають безліч переваг, у тому числі зручність використання.

Спрощення догляду за рослинами: високі грядки забезпечують зручний доступ до рослин, що полегшує їх догляд та дозволяє уникнути пошкодження рослин під час роботи на землі.

Високі грядки забезпечують більше місця для рослин, оскільки вони створюють додатковий рівень, де можна вирощувати рослини. Це може бути особливо корисним для тих, хто має обмежений простір для вирощування. До обгородженої грядки легко підійти з усіх боків. Кожна рослина доступна та зручно розташована.

Менше нахилів. Біля такої грядки можна навіть лавку поставити та займатися улюбленим городництвом сидячи.

Не треба копати. Будь-який послідовник ідей органічного (відновного) землеробства скаже, що землю копати взагалі не можна. Але навіть якщо ви не уявляєте собі город без лопати, перемішати, розпушити, скопати грунт усередині короба значно швидше, простіше і легше, ніж перелопачувати поля.

На грядку з бортиками легко і просто натягнути покривний матеріал і врятувати врожай від будь-яких примх погоди.

viber 2023 02 27 17 06 23 472 1

Високі грядки мають лише один мінус.

Вони не підходять для сильно посушливих місць. Для таких районів рекомендується не піднімати, а навпаки, заглиблювати посадки, щоб уникнути перегріву коріння. Але й тут бортики дуже знадобляться. Тільки їх треба вкопати в землю на всю глибину. І тоді грядка-ровик не опливе від дощу та снігу. А кількість роботи на городі весною скоротиться в рази!

Грядки з бортиками перетворюють важку і монотонну працю на задоволення!

Anetzel
Про автора:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі