Дефекти, що призводять до появи браку, можуть виникати з цілого ряду причин. Найбільш актуальні:
- Низька якість сировини. Використання дешевого неякісного металу може стати причиною різнотовщинності, відшарування захисного покриття і неправильної гнучкі.
Важливо! Іноді застосування металу з меншою товщиною призводить до появі експлуатаційних дефектів – наприклад, деформації довгомірних ламелей під власною вагою. Така ситуація говорить скоріше не про низьку якість сировини, а про помилки інженера, що виконував проектування.
- Використання примітивного обладнання. Якісна гнучка й різання металу можливі тільки на сучасних верстатах – особливо якщо мова йде про великосерійному випуску. Використання верстатів для металообробки економ-класу призводить до того, що якість виробу постійно і неухильно знижується.
- Порушення технології виробництва. Тут все залежить від культури виробництва на підприємстві. Дотримання технічних рекомендацій по обслуговуванню верстатів та обробленні металу дає можливість уникнути появи бракованої продукції.
- Низька кваліфікація персоналу. Ця причина тісно пов’язана з попередньою. Некваліфіковані робітники без повинно мотивації не зацікавлені виконувати роботу якісно – або просто не можуть це робити. Результат – систематичне поява дефектів.