При виготовленні комплектуючих для металевих огорож, навісних фасадів і підвісних стель як основна сировина використовується метал з полімерним покриттям. Про те, які склади використовуються при нанесенні захисно-декоративних покриттів, ми писали раніше. Сьогодні ж ми поговоримо про те, що є основою будь-якого виробу – про метал.
Найпоширеніший матеріал, який використовується для виготовлення різних виробів – сталь. Незважаючи на те, що стійкість стали до корозії вище, ніж у чистого заліза, без додаткової обробки вона не може використовуватися для виробництва продукції навіть з урахуванням подальшого нанесення полімеру. Саме тому в якості сировини застосовують оцинковану сталь – цинковий шар захищає сталеву основу від контакту з киснем, перешкоджаючи окисленню і появи іржі.
Тонколистова сталь
Основний прокат, який використовується при виробництві металовиробів шляхом холодного штампування, гнуття або формовки – тонколистова сталь. Її виробляють на основі двох матеріалів:
- Вуглецевої сталі звичайної якості (групи міцності ОК300В – ОК400В).
- Вуглецевої якісної сталі (групи міцності ОК260В – ОК490В).
Чим вище показник якості стали, тим міцнішим буде сам виріб. Це особливо важливо при виробництві конструкцій, які експлуатуються під навантаженням – в тому числі для парканів та огорож з металу.
Товщина металу практично не регламентується – на сьогоднішній день технологія дозволяє виробляти сталь товщиною від 0,1 до 4-6 мм. Однак найбільш затребуваними є товщини від 0,33 до 1,2 мм. Саме таку сировину найпростіше піддавати обробці на верстатах для гнуття металу, і саме воно в основному використовується для виготовлення панелей, касет і рейок для складальних конструкцій.
За технологією виробництва поділяють кілька груп прокату:
- Гарячекатана сталь.
- Холоднокатана сталь.
- Дресирована сталь (піддається повторному прокату з обтиском меншого зусилля).
Маркування металевих виробів такого типу наводиться в таблиці:
* Чим вище здатність до витяжки, тим краще сталь сприймає пластичні деформації при обробці, і тим меншою буде втрата міцності в місці згину
** Різнотовщинність – показник різниці товщини металу і / або захисного покриття в межах одного аркуша або вироби. Чим нижче показник різнотовщинності, тим вище однорідність матеріалу і тим краще його експлуатаційні характеристики
Сталь, яка використовується для подальшої оцинковки і нанесення полімерного покриття, проводиться в формі рулонів, листів і смуг. При виготовленні листів рулон обрізають по потрібному розміру, при виробництві смуги рулон розпускають уздовж.
Захисні покриття на основі цинку
Для захисту сталевого підстави від корозії на нього наносять цинкове покриття. Воно після контакту з киснем формує шар непроникний для вологи та повітря, і тим самим захищає сталь від окислення і втрати міцності.
Сьогодні використовуються два основні методи оцинковки:
- Гаряче цинкування – занурення металу в розплав на основі цинку або нанесення розплаву цинку іншим способом.
- Холодне цинкування – обробка знежиреної і загрунтованной поверхні металу складом з високим вмістом цинку.
В якості сировини для оцинковки сталей використовується інк марок 40, 41 і 42 (остання – при легірвованіі свинцем). Якість цинкового покриття визначається його класом:
Малюнок кристалізації цинкового покриття грає роль в тому випадку, якщо сталь оцинкована використовується без додаткової обробки. Однак при виготовленні виробів із захисним полімерним шаром малюнок кристалізації неважливий – оцинковка все одно буде прихована під шаром поліестеру, пластизола або іншого матеріалу.
Висновок
Використання якісної сировини – сталі з високими показниками міцності і здатності до витяжки, малої різнотовщинність і високим класом цинкового покриття – дає можливість забезпечити максимальну якість готової продукції. Такі вироби менш схильні до корозії, мають велику міцність на згинах і ребрах жорсткості, а також відрізняються збільшеним терміном експлуатації.