Тенденції на ринку в 2020 році
Вище ми перерахували основні різновиди тонколистового металу, які користуються попитом на ринку України. При цьому час вносить свої корективи в структуру ринку, тому їх варто враховувати, плануючи як відкриття виробництв так і закупівлю виробів оптом чи вроздріб.
- На думку більшості експертів, світовий ринок тонколистового прокату, а разом з ним і ринок України, знаходяться в стані зрілості. Найближчим часом не планується виведення на ринок нової продукції або вихід досить потужних гравців, тому середнє зростання обсягів складе до 4-6%. Отже, споживачам не варто розраховувати на значне зниження цін. Коливання якщо і будуть, то в межах 5-10%, і будуть вони залежати не від зовнішніх чинників, а від маркетингової стратегії конкретних виробників.
Другий важливий аспект – зміна структури ринку. В останні місяці значно скоротилася експансія китайських виробників, тому більшу частину тонколистового прокату представлятиме продукція вітчизняних компаній, а також заводів зі східної Європи і Туреччини. - З іншого боку, експерти відзначають зростання (невеликий, але стабільний) попиту на метал з Німеччини. При очевидній різниці в ціні німецька продукція помітно перевершує європейську (Польща, Італія, Угорщина) за якістю. Крім того, автоматизація виробництва, яка триває в 2020, дозволяє використовувати досить дорогий метал з мінімумом шлюбу – це дозволяє затонів трохи знизити собівартість продукції преміум-сегмента.
Основними споживачами тонколистового прокату, як і раніше, є будівельні організації, а також компанії-переробники. При цьому частка останніх зростає: попит на такі вироби як металеві панелі для стель та фасади , а також металеві паркани призводить до того, що заводи активно закуповують тонколистовий метал.
Попит на метал з декоративними покриттями
Відносно недавно велика частина як виробленого, так і імпортованого прокату з невеликою товщиною листа була представлена сталлю з цинковим покриттям (нанесеним гарячим чи холодним способом). Тепер же акцент змістився в напрямку виробництва виробів з хорошим декоративним потенціалом – так що значна частина ринку належить металу з полімерним захисно-декоративним покриттям.
Тут грають роль такі фактори:
- Зростання якості покриттів, що знижує обсяг шлюбу при підрізуванні та формуванні виробів (в першу чергу на автоматичному і напівавтоматичному обладнанні).
Поява нових полімерних складів з більшою вологостійкістю та стійкістю до дії УФ-випромінювання. - Крім того, важливо і активне впровадження багатьма підприємствами технології PRINTECH. Ще кілька років до того вироби з текстурою і малюнками виглядали як екзотика, та й ціни на них були дуже високі, то сьогодні метал з покриттям PRINTECH використовують навіть невеликі компанії.
Висновок
Ринок тонколистового металу в Україні вже практично повністю оформлений – навіть в нинішньому 2020 році експерти не пророкують серйозних змін. І все ж поділ на компанії, що використовують дешеву сировину, та заводи, що працюють з якісним металом, залишаєються. Тому в найближчі роки варто чекати поділу ринку на сектори – шляхом традиційного «голосування покупця гривнею».