Підвісні стелі для магазину
8 Січня, 2024
1756  

Підвісні стелі для магазину

Одним з важливих елементів, що доповнюють інтер’єр магазину і поліпшують зонування його простору, є стеля.

Завод “Мехбуд” виробляє кілька видів металевих підвісних стель, які гармонійно доповнять будь-який дизайн проект.

Відокремити торговий зал, від допоміжних приміщень, а також візуально розділити магазин на зони, крім продуманого розміщення стелажів і перегородок, все це “під силу” підвісним стелям. Особливо якщо використовувати різні кольори і текстури, нанесені на поверхню панелей і рейок підвісної стелі для магазину.

Особливості обробки стелі в торгових об’єктах

Магазини, бутіки та супермаркети – об’єкти, які сильно відрізняються один від одного, але при цьому мають ряд спільних рис. Відповідно, до їх обробки потрібно підходити максимально обдумано, вибираючи ті варіанти, які будуть найбільш практичними і забезпечать мінімізацію супутніх витрат.

store 2 1

При обробці стелі в магазині потрібно вирішити кілька завдань:

 • Перше— формування естетичного простору всередині приміщення. Оформлення торгового залу є одним з найважливіших аспектів, що визначають привабливість торгової точки. І навіть якщо мова не йде про унікальний дизайн (наприклад, ви плануєте виконати обробку простого продуктового магазину або магазину, який торгує одягом), то дуже важливо, щоб всі поверхні були акуратними. Ну, а про магазини з індивідуальним дизайном (в першу чергу бутики і торгово-виставкові салони) і говорити нема чого.
 • Друге завдання – маскування комунікацій. Для ефективного функціонування торгової площі під стелею можуть розміщуватися дроти систем освітлення і сигналізації, повітроводи, труби, іноді – системи топлення / кондиціонування. Всі вони псують зовнішній вигляд приміщення, тому їх бажано або винести на технічний поверх, залишивши на стелі тільки самі освітлювальні прилади і решітки повітрязабірників (це можливо не завжди), або приховати за обробкою.

Саме рішення цих двох завдань і визначає вибір технології для обробки стелі. Як було сказано вище, найкраще в магазинах, супермаркетах і бутіках «працюють» підвісні стелі. Вибір же матеріалу для виготовлення підвісної стельової системи диктується вимогами до конструкції.

Вимоги до конструкції

Яким вимогам повинна відповідати стеля в магазині? Магазин за визначенням є комерційним об’єктом, тобто місцем загального доступу. Відповідно, на нього поширюються всі нормативні вимоги до обробки таких приміщень основна частина яких описана в ГОСТах и СНіПах:

Коротко резюмуючи вимоги, викладені в цих та інших документах, можна сформулювати такий перелік:

 • Пожежна безпека. Матеріали, використовувані при обробці стелі в магазині, повинні мати мінімальну горючість, не загорятися і не підтримувати горіння. Саме з цієї причини не допускається використання пластикових панелей і виробів з МДФ – так, вони дешевші, так, деякі можуть вписуватися в дизайн, але радість триватиме (в кращому випадку) до першого візиту пожежної інспекції.
 • Вологостійкість. Вона потрібна не тільки для опору деформації при перебуванні у вологому середовищі, а й для того, щоб стеля витримувала вологе прибирання. Звичайно, стіни і підлога в магазинах частіше вимагають очищення, а стелю періодично потрібно обробляти для видалення пилу і забруднень. Отже, матеріал повинен витримувати миття – нехай і не дуже часте.
store 3 1
 • Стійкість до корозії. Безпосередньо пов’язана з вологостійкістю: навіть при справно працюючій вентиляції при великому скупченні людей в магазині вологість повітря буде підвищуватися. Матеріали, схильні до корозії, при цьому будуть деградувати куди швидше.
 • Достатня механічна міцність. Навантаження на стелю в магазині зазвичай невисока (за винятком ситуацій, коли прямо на конструкцію кріплять рекламні банери або елементи навігації, такі як назви відділів). Але при цьому і підконструкція, і обробка повинні бути досить міцними і стійкими.

Крім того, в список обов’язкових вимог варто включити естетичність стелі. У багатьох випадках власники комерційної нерухомості віддають перевагу нехай і не самим практичним, але більш привабливим конструкціям – наприклад, кубоподібним стелям«під дерево», стелям «Грільято» або стельовим панелям в кольорі «металік». Використання таких виробів дозволяє реалізувати дизайн-проект, створивши магазину потрібний імідж.

store 7 1

Панельна (касетна) підвісна стеля

Для стельового простору в зоні викладки товарів, добре підходить панельна (касетна) стеля.

Переваги панельної (касетної) стелі:

 1. Легкість в монтажі. Металеві панелі стандартного розміру 600х600 мм, тому вони дуже легко монтуються в стандартний каркас Т-24. Якщо виникне необхідність дібратися до технологічних комунікацій, панелі легко демонтуються.
 2. Міцність конструкції.Так як, касети зроблені з металу – вони набагато міцніше дешевих аналогів, які при необережному поводженні, б’ються.
 3. Оригінальність. Сріблястий колір панелі ─ універсальний і поєднується, практично з будь-яким кольором стін, але при бажанні, можна вибрати колір за стандартом RAL.
 4.  Універсальність. Можливо одночасне застосування в підвісній стелі, різних покриттів панелей наприклад, дзеркальної і матової ─ це збільшує освітленість простору і урізноманітнює малюнок стелі. У металеву підвісну стелю дуже легко встановлюються всі види світильників, що сприяють комфортному сприйняттю світу і безпеки відвідувачів магазину.
 5. Легкість в обслуговуванні. Металеві касети (панелі) і рейки добре миються, не накопичують вологу. На відміну від стель з мінеральних волокон, вони не втратять зовнішній вигляд і, в разі затоплення, металева підвісна стеля не обрушиться і на панелях, не з’являться жовті розводи.
 6. Пожежна безпека. Дані стелі виготовляються з негорючих матеріалів, що забезпечує додатковий захист будівлі в разі пожежі.

Рейкова стеля

Цей варіант стелі передбачає застосування рейок різної ширини (150-500 мм) і довжини (1,0-6,0 м). Так само, варіативність кольору і орієнтації їх на стельовому просторі, дозволяє створити оригінальний візерунок і підкреслити неповторність дизайну.

Простір магазину, де передбачена торгівля продуктами, з яскраво вираженими ароматами (копченості, риба), правильним рішенням, буде використання рейкової перфорованої стелі.

Такий вид металевої підвісної стелі, виробленої на підприємстві «Мехбуд», сприяє швидкому відводу сторонніх запахів, поліпшеної вентиляції та підтримання свіжого повітря в приміщенні.

Рейкова перфорована стеля

Перфоровані металеві підвісні стелі:

 • сприяють прискоренню циркуляції повітря,
 • покращують мікроклімат в приміщенні, що знижує концентрацію шкідливих речовин і ймовірність виникнення шкідливих мікроорганізмів,
 • різні типи перфорації, в коридорній стелі збільшують також, звукопоглинальні властивості приміщення.
store 9 1

Рейкова коридорна стеля

Для невеликих приміщень, шириною до 3 м, дуже зручно використовувати підвісну металеву коридорну рейкову стелю.

Особливості даного виду стелі:

 • Рейки для цього виду стелі, теж виконані з оцинкованої сталі або алюмінію, товщиною до 1,0 мм.
 • Система кріплення дуже проста – панелі укладаються, на закріплені уздовж стін куточки, тому монтаж проводиться дуже швидко.
 • Цей вид стелі візуально може розширити простір, особливо при використанні дзеркальних рейок.
 • Різні типи перфорації, в коридорній стелі, збільшують також, звукопоглинальні властивості приміщення.

Дизайнерські варіанти для магазинів і бутиків

Вище ми перерахували особливості та переваги стельових конструкцій, які використовуються в більшості магазинів. Однак поряд з типовими стелями є сенс розглянути і нестандартні рішення – так, їх реалізація потребує великих витрат, але і ефект на покупця така обробка буде справляти більш помітний.

Кубоподібна стеля

Кубоподібні стелі доцільно використовувати там, де дизайном передбачається обробка приміщення «під дерево». Практика показує, що так часто оформляють продуктові магазини (особливо з еко-продуктами), сирні та винні бутики, магазини брендового одягу, салони крекінгового і туристичного спорядження.

Кубоподібні стелі в магазинах – це інноваційне рішення, яке надає приміщенню сучасного та стильного вигляду. Ось деякі особливості та переваги дизайну кубоподібних стель:

 • Унікальна геометрична форма: відрізняються своєю унікальною геометричною формою, яка привертає увагу та додає інтересу до інтер’єру магазину.
 • Створення об’ємного простору: створюють ефект об’ємності та глибини у приміщенні, що робить його більш привабливим та просторим.
 • Гра світла та тіні: завдяки геометричним формам кубоподібних стель, вони створюють унікальну гру світла та тіні, що надає інтер’єру магазину динамічності та ефектності.
 • Гнучкий дизайн: пропонує багато можливостей для творчого дизайну. Вони можуть бути встановлені в різних конфігураціях та комбінаціях, що дозволяє створювати унікальні та оригінальні інтер’єрні рішення.

Використання кубоподібних рейок з квадратним або прямокутним профілем дозволяє додати стелі потрібну «тривимірність» – конструкція виглядає не плоскою, а досить об’ємною. При цьому підкреслити обробку можна, встановивши стильні світильники.

Прямокутна стеля

Прямокутні стелі є чудовим рішенням для магазинів, пропонуючи безліч переваг у сфері дизайну. Ось кілька із них:

 • Суворий та сучасний вигляд: надають приміщенню елегантного та стильного вигляду. Їх прості геометричні форми та чіткі лінії створюють почуття порядку та симетрії, що додає візуальної привабливості та створює сучасний вигляд магазину.
 • Можливість створення різних композицій: надає більшу гнучкість у створенні різних дизайнерських композицій. Вони можуть бути встановлені у вигляді сітки, з використанням різних розмірів та розташування плит, що дозволяє створювати унікальні та оригінальні мотиви на стелі.
 • Акцентування зон та напрямків: можуть використовуватись для акцентування конкретних зон або напрямків у магазині. Вони можуть виділяти зону каси, виставкові стенди чи товарні групи, допомагаючи покупцям легко орієнтуватися та створюючи привабливу атмосферу.
 • Інтеграція освітлення та технічних систем: надають можливість інтегрувати різні системи освітлення, акустики та вентиляції. Це дозволяє створити комфортне освітлення та підтримувати відповідну атмосферу в магазині, а також забезпечувати ефективну роботу технічних систем.
 • Простота монтажу та обслуговування: легкі у встановленні та обслуговуванні. Вони можуть бути швидко змонтовані та легко підтримуватись у чистоті. Це економить час та ресурси, забезпечуючи довговічність та збереження естетичного вигляду стель протягом тривалого часу.

Стеля «Грільято»

«Грільято» – це конструкція, яка буде доречна в двох типах торгових приміщень:

 • В супермаркетах з великою площею стелю гратчастого типу відокремлює великий застельовий простір від торгового залу.
 • У невеликих магазинах і бутиках використання стелі «Грільято» відмінно гармонує з обробкою в стилі «лофт». Основна сфера діяльності таких магазинів – або продаж електроніки чи інших високотехнологічних гаджетів, або реалізація дизайнерського одягу.

podvesnoj-potolok-dlja-magazina

Незважаючи на свою прозорість, «Грільято» досить ефективно приховує комунікації, які знаходяться за обробкою. При цьому візуально стеля піднімається, тому вибір рівня для монтажу такої стелі потрібно проводити з урахуванням цього фактора.

Інші види стель для торгових приміщень

Вище ми привели кілька рішень, які можуть вважатися оптимальними для оформлення торгових точок. Металеві підвісні системи мають набір характеристик, які найкраще відповідають висунутим вимогам. Але ними весь вибір не обмежується – тому з точки зору економії коштів або реалізації різних дизайн-проектів можна розглянути і ряд альтернатив.

 • Стеля «Армстронг». До масової появи на ринку металевих касетних стель саме панельні конструкції типу «Армстронг» найчастіше використовувалися в оформленні комерційної нерухомості. Незважаючи на об’єктивні недоліки волокнистих панелей (гігроскопічність, схильність до деформацій, мала механічна міцність) в економ-обробці вони використовуються і сьогодні.
 • Пластикова панельна стеля. Стеля з пластикових панелей – ще одне рішення економ-класу. При відносно невеликих витратах так можна обшити велику площу, але при цьому виглядати перекриття буде не кращим чином. Так. На ринку представлені пластикові панелі з цікавою фактурою, але все одно їх зовнішній вигляд далекий від ідеалу. Друга проблема, яка практично не вирішується в рамках чинного законодавства – висока горючість ПВХ-панелей.

Зверніть увагу! Ще один різновид пластикових стель – стеля їх полістирольної плитки, яка клеїться безпосередньо на перекриття. У комерційних і торговельних приміщеннях таке рішення практично не використовується через високу пожежонебезпеку і непрактичність.

 • Натяжна стеля. Використання натяжних полотен в комерційних об’єктах також обмежена через високу горючості більшості полотен. Конструкції на основі синтетичних матеріалів горять добре, тому застосовувати їх в обробці магазинів як мінімум ризиковано. Але, з іншого боку, для деяких різновидів натяжних стель характерне поєднання низької горючості і високого декоративного потенціалу. Тому таке рішення цілком має право на існування. Єдине обмеження – механічна міцність: полотно має бути поза досяжністю покупців.
 • Скляна стеля. Прозора стеля зі скляних панелей на алюмінієвому профілі – це відмінне рішення для магазинів, над якими немає інших приміщень (включаючи технічні поверхи). Виглядає така конструкція виграшно, але при цьому вартість її монтажу буде досить високою. Крім того, часто виникають проблеми з герметичністю такої стелі, а також – з її обслуговуванням: скляні панелі потрібно регулярно мити, інакше виглядати конструкція буде не кращим чином.
 • Штукатурні стелі. Відштукатурена, а потім побілена або пофарбована стеля – це варіант «за замовчуванням», який вже років 10-15 як втратив свою актуальність. Знайти такі стелі в сучасних магазинах все ще можна – але вони програють іншим рішенням і за зовнішнім виглядом, і по практичності, і по трудомісткості. Так, штукатурити велику площу часто буває дорожче, ніж змонтувати каркас і приховати всі дефекти перекриття за обробкою.

Звичайно, це не повний перелік доступних рішень для обробки стель в комерційних приміщеннях – магазинах або супермаркетах. Але він дає наочне уявлення про асортимент, і дозволяє оцінити плюси і мінуси альтернатив металевим підвісних стель.

Стелі від заводу Мехбуд для магазинів

Ідеальне рішення для різних галузей, від продуктових до ювелірних! Наші стелі легкі у встановленні та обслуговуванні, що забезпечує зручність в експлуатації.

Стелі Мехбуд ідеально підходять для різноманітних магазинів, включаючи:

 • Продуктові магазини: Створіть світлий та затишний простір для вашого продуктового магазину, підкреслюючи свіжість та якість товарів.
 • Одяг та Взуття: Стильні стелі додадуть унікальності вашому магазину одягу чи взуття, виділяючи його серед конкурентів.
 • Косметика та Парфумерія: Спеціально розроблені стелі підкреслять красу та розкіш вашого магазину косметики, створюючи відповідну атмосферу.
 • Ювелірні Салони: Освітлення та дизайн стель Мехбуд підкреслять вишуканість та унікальність ваших ювелірних прикрас.
 • Книжкові Магазини: Створіть затишний та інтелектуальний простір за допомогою стель, що підходять для книгарень.
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21

Висновок

Стелі для магазинів і супермаркетів можуть бути самими різними. Вибір конкретного рішення визначається дизайном приміщення, його площею і іншими факторами. Але в будь-якому випадку вироби від заводу «МехБуд» відмінно підійдуть для вирішення такого завдання – не тільки завдяки великому  асортименту і багатому вибору кольорів, а й завдяки високій якості виготовлення всіх елементів для стельової обробки.

author
Иван Жилєнков
Про автора:

Профессиональный опыт: более 10 лет в сфере строительных  отделочных материалов. Свыше 100 завершенных объектов  различного назначения, на которых применены уникальные  потолочные решения. Разработ...

Детальніше