Монтаж огорожі по периметру ділянки – це завдання, для вирішення якої потрібно залучати значні фінансові ресурси. Витрати на покупку та встановлення паркану можуть бути досить істотними – ціна сучасних огорож досить висока, хоч і компенсується тривалим терміном служби. Тому бажання заощадити цілком виправдане. С іншого боку, купівля дешевого паркану практично ніколи не призводить до бажаного результату. Радість від економії проходить дуже швидко – вже в перші місяці експлуатації (а іноді і на етапі монтажу) виявляються суттєві недоліки, зумовлені економією при виробництві огорожі. Чого ж варто побоюватися, та чому купувати дешеві огорожі небажано – розповімо нижче.
Економія за рахунок зниження собівартості паркану – досить поширена практика, особливо серед не самих сумлінних компаній. Прагнучи зберегти прибутковість, вони максимально здешевлюють конструкцію, конкуруючи на ринку за рахунок одного фактора – ціни. Джерел економії насправді не так багато:
По-перше, економія досягається за рахунок якості та товщини металу. Використання більш тонких заготовок, закупівля китайської сировини – все це забезпечує зменшення витрат при виробництві.
Чим же небезпечна така економія?
Розповімо нижче.
Використання дешевого металу з меншою товщиною – найпростіший спосіб здешевити паркан і більш ефективно конкурувати на ринку. Крім прямої економії тут є ще й непряма – тонкий метал простіше обробляти, тому можна купувати дешевші металорізальні і гнучкі верстати.
На жаль, проблеми починаються ще при транспортуванні і монтажі:
Здешевлення паркану за рахунок використання низькоякісного і тому дешевого захисно-декоративного покриття – теж доволі поширена практика. Наслідки такого підходу цілком очевидні:
Нарешті, є проблема, яка лежить в естетичній площині. Крім захисту від корозії полімерне покриття виконує і декоративну функцію. У дешевих парканів є дві неприємні особливості:
Крім самої огорожі можлива економія і на інших деталях:
При установці дешевих парканів важливо враховувати потенційні ризики та травми, які можуть виникнути через погану якість складання та матеріалів. Ось деякі з них:
Правильний вибір паркану, перевірка якості матеріалів та дотримання рекомендацій щодо встановлення допоможуть уникнути подібних ризиків та забезпечити безпеку експлуатації.
Ще одним аспектом, на який слід звернути увагу під час вибору паркану, є гарантійне обслуговування. Дешеві паркани зазвичай пропонують обмежені або навіть відсутні гарантії, що може стати серйозною проблемою у довгостроковій перспективі.
Чи економлять на виробництві парканів сумлінні підприємства? Звичайно! Але тут важливий не сам факт економії, а те, за рахунок чого вона забезпечується.
Знизити собівартість конструкції можна декількома способами:
Як показує нам останній розділ, економія цілком можлива – і цими можливостями користуються сумлінні виробники. А от гра з якістю для зниження собівартості (та зростанням прибутковості) завжди ведеться за рахунок замовника – тому купівля відверто дешевого паркану несе за собою серйозні проблемами. Частина з них виявиться майже відразу, частина буде помітна згодом – але в будь-якому випадку витрати на заміну або ремонт конструкції будуть в рази більше, ніж заощадженна сума.