Чим небезпечні «дешеві» паркани?
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
0
Травень 16, 2020
244  

Чим небезпечні «дешеві» паркани?

opasnost-dewevux-zaborov

Монтаж огорожі по периметру ділянки – це завдання, для вирішення якої потрібно залучати значні фінансові ресурси. Витрати на покупку та встановлення  паркану можуть бути досить істотними – ціна сучасних огорож досить висока, хоч і компенсується тривалим терміном служби. Тому бажання заощадити цілком виправдане. С іншого боку, купівля дешевого паркану  практично ніколи не призводить до бажаного результату. Радість від економії проходить дуже швидко – вже в перші місяці експлуатації (а іноді і на етапі монтажу) виявляються суттєві недоліки, зумовлені економією при виробництві огорожі. Чого ж варто побоюватися, та чому купувати дешеві огорожі небажано – розповімо нижче.

За рахунок чого економлять?

Економія за рахунок зниження собівартості паркану – досить поширена практика, особливо серед не самих сумлінних компаній. Прагнучи зберегти прибутковість, вони максимально здешевлюють конструкцію, конкуруючи на ринку за рахунок одного фактора – ціни. Джерел економії насправді не так багато:

По-перше, економія досягається за рахунок якості та товщини металу. Використання більш тонких заготовок, закупівля китайської сировини – все це забезпечує зменшення витрат при виробництві.

opasnost-dewevux-zaborov
 • По-друге, можна спростити конфігурацію елементів огорожі. Сучасні панелі для металевого паркану мають складну форму з ребрами жорсткості та  додатковими елементами, що підвищують функціональність. Досить просто позбутися від таких «необов’язкових» деталей – і панель стане дешевше на 10-15%, практично не змінившись зовні.
 • Нарешті, ще один (практично бездонне) джерело економії – протикорозійне покриття. Використання самого простого складу також здешевлює конструкцію, тим більше що різниця між якісним і дешевим пігментом буде видно не відразу.

Чим же небезпечна така економія?
Розповімо нижче.

Товщина та  якість металу

Використання дешевого металу з меншою товщиною – найпростіший спосіб здешевити паркан і більш ефективно конкурувати на ринку. Крім прямої економії тут є ще й непряма – тонкий метал простіше обробляти, тому можна купувати дешевші металорізальні і гнучкі верстати.

На жаль, проблеми починаються ще при транспортуванні і монтажі:

 • Чим тонше метал, з якого виготовлена ​​рейка або панель для металевого паркану, тим вище ймовірність пошкодження деталі при складуванні, завантаженны / розвантаженні або перевезенні. А будь-яке пошкодження позначається не тільки на зовнішньому вигляді, але й на захист від корозії – саме на перетинах (навіть якщо їх тут же вирівняли) іржа повалиться в першу чергу.
 • Наступна проблема – кріплення. Використання метизів при фіксації ламелей з тонкого металу часто призводить до прориву місця кріплення. І тут, як казав класик, «якщо будівництво не зірветься в цьому кварталі – воно  обов’язково зірветься в наступному»: навіть якщо при монтажі метал збережеться, то будь-який досить сильний порив вітру зірве панель з кріплень. В першу чергу це актуально для парканів з великою парусністю.
opasnost-dewevux-zaborov
 • Нарешті, самі ламелі з тонкого металу сильно схильні до деформації. Вони провисають під власною вагою та  вібрують при сильному вітрі. Все це з часом позначається на надійності і на зовнішньому вигляді паркану.

Захисно-декоративне покриття

Здешевлення паркану за рахунок використання низькоякісного і тому дешевого захисно-декоративного покриття – теж доволі поширена практика. Наслідки такого підходу цілком очевидні:

opasnost-dewevux-zaborov
 • Неякісне оцинковування сталевої основи не забезпечує потрібний захист від корозії. При механічній обробці металу цинкове покриття починає відшаровуватися в місцях ударів та згинів, тому основа швидко іржавіє.

Зверніть увагу! Навіть якщо полімерне покриття буде якісним, через погану оцинковку  воно не вбереже метал від іржі: волога просто проникне в місця відшарування та  сталева основа почне окислюватися.

 • PVDF, пурал, поліестер, пластизол та  інші полімери, які використовують для декорування металевих парканів, можуть сильно відрізнятися за якістю. Економія  призведе до того, що цілісність полімерного шару швидко порушиться в результаті розтріскування або відшарування від основи. Підсумок, як і в попередньому випадку – прискорюється корозія металевого паркану з втратою міцності привабливості.

Нарешті, є проблема, яка лежить в естетичній площині. Крім захисту від корозії полімерне покриття виконує і декоративну функцію. У дешевих парканів є дві неприємні особливості:

opasnost-dewevux-zaborov
 • По-перше, ламелі, пофарбовані різними партіями порошкових складів, можуть відрізнятися по відтінку. До монтажу це не так помітно, але після встановлення   секції різниця  сильно впадає в очі.
 • По-друге, відтінок захисно-декоративного покриття може швидко змінитися. Дешеві пігменти швидко вигорають під впливом УФ-випромінювання, тому зовнішній вигляд паркану буде радувати вас дуже недовго.

Інші джерела економії та пов’язані з ними ризики

Крім самої огорожі можлива економія і на інших деталях:

 • Добірні елементи – нащільники, ковпаки, парапети та ін. – повинні бути якісними та  довговічними, інакше вони швидко почнуть іржавіти. Це ж стосується і опорних стовпів: спроба використовувати звичайні труби без протикорозійної обробки призведе до того, що через корозію вже через 5 років доведеться міняти каркас паркану.
opasnost-dewevux-zaborov

Важливо! Якою має бути основа, можна дізнатися тільки одним способом – замовивши розробку проекту. Витрати на проектування окупляться за рахунок економії на ремонті паркану в майбутньому

 • Нарешті, не слід заощаджувати на монтажі. Придбавши паркан, та доручивши його монтаж некваліфікованій бригаді, ви дуже ризикуєте. Без належного досвіду є ймовірність неправильного або недбалого монтажу: паркан або буде спочатку нерівним, або покіс з часом. Окрім того, практично в 100% випадків недосвідчені майстри сильно пошкоджують ламелі в місцях кріплення, що приводить до розвитку корозії.
opasnost-dewevux-zaborov

Економія «здорової людини»

Чи економлять на виробництві парканів  сумлінні підприємства? Звичайно! Але тут важливий не сам факт економії, а те, за рахунок чого вона забезпечується.
Знизити собівартість конструкції можна декількома способами:

 • Оптимізація конфігурації рейок. Звичайно, доведеться вкладати ресурси в роботу конструкторів та в випробування прототипів. Але результат того вартий: розробка нового профілю, який простіший  у виготовленні, і при цьому володіє тими ж механічними показниками, що і більш дорогі рейки швидко окупається.
 • Оптимізація виробництва. Основне джерело – автоматизація. Чим менше буде ручної праці (який навіть в нашій країні стає все більш дорогим), тим нижче буде собівартість кожного паркану. Особливо яскраво така економія виявляється при великих (як у заводу «Мехбуд») масштабах виробництва
opasnost-dewevux-zaborov
 • Мінімізація браку. Цей спосіб економії безпосередньо пов’язаний з попереднім. Точне налаштування  автоматичних ліній забезпечує мінімум браку та  відходів – а це теж впливає на собівартість.

Як показує нам останній розділ, економія цілком можлива – і цими можливостями користуються сумлінні виробники. А от гра з якістю для зниження собівартості (та  зростанням прибутковості) завжди ведеться за рахунок замовника – тому купівля  відверто дешевого паркану  несе за собою  серйозні проблемами. Частина з них виявиться майже відразу, частина буде помітна згодом – але в будь-якому випадку витрати на заміну або ремонт конструкції будуть в рази більше, ніж заощадженна  сума.

author
Олександр
Об авторе:

Руководитель проектов.  Разрабо...

Подробнее