Огородження з покриттям PRINTECH
15 Березня, 2024
5826  

Огородження з покриттям PRINTECH

zabor-s-teksturoy-derevo

При виробництві огорож та інших огороджувальних конструкцій традиційно використовувалася деревина та натуральний камінь. Але у цих матеріалів були недоліки: як дерево,так  і камінь страждали від зовнішніх впливів, тому термін їх служби був не надто великим (за винятком твердих гірських порід – але їх було дуже важко обробляти).

Зі схожими проблемами зіткнулися і металеві огорожі. Так, листовий метал технологічний і практичний, але огорожа із сталевого профілю виглядає не дуже привабливо, а сама сталь страждає від корозії.

Ситуація змінилася з появою на ринку полімерних захисно-декоративних покриттів. Вони не тільки захищали сталеву основу від окислення ефективніше, ніж шар оцинковки, а й забезпечували їй естетичний зовнішній вигляд. Наступною стадією розвитку технології стало введення на ринок офсетного фотодруку: завдяки їй на метал стали наноситься  зображення, що імітують текстуру натуральної деревини або каменю. Саме за цією технологією  виробляються найкрасивіші, при цьому міцні та довговічні паркани від заводу «Мехбуд».

Дерев’яний vs металевий паркан

Дерев’яні паркани та металеві паркани мають унікальні характеристики, що робить вибір між ними цікавим завданням для власників будинків. Давайте порівняємо їх основні аспекти:

Естетика:

 • Дерево: Створює теплу та природну атмосферу, чудово вписується у присадибні ділянки.
 • Метал: Може надати сучасного або класичного вигляду, залежно від дизайну та оздоблення.

Міцність та Довговічність:

 • Дерево: Вимагає регулярного догляду і впливає на погодні умови, може вимагати частіше заміни.
 • Метал: Зазвичай міцніший і довговічніший, стійкий до впливу зовнішніх факторів.

Обслуговування:

 • Дерево: Вимагає регулярного фарбування, захисних покриттів та просочок для запобігання гниття.
 • Метал: Зазвичай вимагає менше догляду, хоча деякі типи можуть зазнавати корозії.

Вартість:

 • Дерево: Зазвичай доступніше спочатку, але може вимагати великих витрат на обслуговування.
 • Метал: Можливо більш висока вартість установки, але вимагає менше фінансових вкладень у довгостроковій перспективі.

PRINTECH: особливості покриття

Завод «Мехбуд» при виробництві огороджувальних конструкцій в якості основної сировини використовує тонколистову оцинковану сталь з полімерним покриттям. Але традиційна технологія нанесення полімеру на метал дозволяє отримати тільки однотонну поверхню – для імітації натуральної деревини потрібно застосовувати більш складні методики.

zabor-s-teksturoy-derevo

Одна з найбільш ефективних технологій, що дозволяє  наносити стійкі фотореалістичні зображення на оцинкований метал та  інші тверді поверхні, була розроблена компанією «Dongbu Steel» (Південна Корея). Розробники адаптували технологію офсетного друку (застосовується в поліграфії) для роботи саме з металом:

 1. Спочатку готується зображення. Для цього фотографується і обробляється в графічних редакторах текстура натуральної деревини або каменю. На сьогоднішній день в каталозі PRINTECH міститься більше 80 варіантів текстур, доступних для нанесення на метал.
 2. Після цього зображення переноситься на підготовлену металеву основу. Малюнок при цьому не деформується та не спотворюється.
 3. Нанесене покриття захищається шаром полімеру, стійкого до атмосферних та  механічних впливів.
 4. Поверх полімеру наноситься тонкий фінішний шар: він абсолютно прозорий, за рахунок чого текстура дерева набуває необхідну глибину.

Таким чином, металева заготовка при нанесенні покриття PRINTECH проходить як мінімум 3 фарбувальні камер та  3 високотемпературні камери, в яких проводиться обробка матеріалу з його запіканням та  полімеризацією.

Структура сталі з покриттям PRINTECH

Сталевий лист з покриттям PRINTECH має досить складну струкутру:

 1. Основу складає лист оцинкованої сталі. Чим товще метал тим міцніше буде заготовка для огороджувальної конструкції, але тим вищою буде його маса. Компанія «Мехбуд» використовує для виробництва парканів  та  огорож металопрокат товщиною від 0,4 до 0,7 мм (іноді більше).
 2. Поверх оцинкованого шару наноситься грунтовка товщиною близько 5 мікрон. Вона забезпечує максимальну адгезію декоративного покриття з основою.
 3. Наступний шар – базовий полімер завтовшки до 20 мікрон. Він створює основу для офсетного фотодруку та  при цьому забезпечує еластичність матеріалу для кращого протистояння механічних пошкоджень.
 4. На «базу» за допомогою спеціальних принтерів наноситься фотореалістичне зображення – товщина офсетного плівки становить не більше 3 мікрон незважаючи на мінімальну товщину покриття виходить міцним, тому якість PRINTECH не викликає нарікань.
 5. Офсетний шар захищають, напиляя зверху до 10 мікрон полімерного покриття. В якості захисних полімерів використовується або поліестер (термін служби не менше 10 років), або Полівінілдифторид (PVDF). Другий варіант кращий з-за більшої міцності та довговічності (до 20 років і більше не втрачає своїх якостей), тому при виробництві парканів  з покриттям PRINTECH ми використовуємо саме цю модифікацію.
 6. Фінішний прозорий шар має невелику товщину та  виконує в основному декоративну функцію.
ograzhdenie-s-pokrutiem-printech

Сумарна товщина такого багатошарового покриття становить близько 35 мкм. З одного боку це зовсім небагато, а з іншого – шар виходить досить товстим для ефективного захисту металу від будь-яких зовнішніх впливів.

Переваги покриття PRINTECH

Така складна технологія нанесення фото-офсетного покриття PRINTECH потрібна для того, щоб забезпечити виробам з ним цілий ряд переваг:

 • Перша  очевидна перевага  – зовнішній вигляд. Паркан з покриттям PRINTECH виглядає як дерев’яний і з 50, і з 10, і навіть з 5 метрів. В одночас  гарний зовнішній вигляд зберігається навіть тоді, коли натуральна деревина потемніє, а її текстура втратить чіткість: це можливо завдяки використанню світлостійких пігментів та  високій роздільній здатності друкуючих пристроїв.
 • Наступний важливий аспект – стійкість до корозії. Покриття PRINTECH на основі PVDF захищає метал нітрохи не гірше, ніж звичайні полімерні склади або порошкові фарби. Огородження з декором PRINTECH служать дуже довго в першу чергу завдяки високій стійкості до  окислення.
 • Вандалостійкість у покриття PRINTECH теж достатня. Взагалі, подряпати його можна, але зробити це не так-то просто: полімер не відшаровується від основи  навіть при сильних впливах. Це ж стосується і спроб підпалу: PVDF не запалюється та  не підтримує горіння.

Зверніть увагу! Міцність покриття PRINTECH буде перевагою  і при монтажі огорожі. Звичайно, певну обережність дотримуватись потрібно, але при належному професіоналізмі навіть в місцях механічного кріплення покриття майже не пошкоджується: так ми і зовнішній вигляд зберігаємо бездоганним, і ріст  корозії знижуємо.

zabor-pod-derevo

Використання металу з покриттям PRINTECH при виробництві огорож

Покриття PRINTECH може використовуватися при виробництві більшості огорож в асортиментній лінійці заводу «Мехбуд»:

При цьому:

 • Ми відбираємо текстури, які максимально точно імітують породи деревини, поширені в Україні. Це дозволяє добитися ідеального візуального подібності металевої панельної огорожі з парканом  з природної сировини.
 • Устаткування заводу налаштоване на роботи з металом, оснащеним покриттям PRINTECH. Завдяки цьому при формуванні профілю цілісність полімерного шару не порушується, а офсетний друк не пошкоджується та  не втрачає чіткості.
 • Встановлення огорожі з покриттям PRINTECH полегшує подальший догляд за огорожею. Гладке декоративне покриття легко очищується навіть від сильних забруднень, а дрібні забруднення залишаються невидимими на тлі текстури дерева.

Металлические заборы с текстурой "под дерево" от завода "Мехбуд"

Сфера використання:

 • Приватні будинки та котеджі: Огородження з покриттям PRINTECH є чудовим вибором для облаштування присадибних ділянок, вони забезпечують привабливий зовнішній вигляд та надійний захист.
 • Комерційні об’єкти: Ці огорожі часто застосовуються для облаштування територій бізнес-центрів, торгових комплексів, ресторанів та інших комерційних об’єктів, де важливими є естетика, міцність та безпека.
 • Ландшафтний дизайн: Широко застосовуються у ландшафтному дизайні для створення красивих та функціональних елементів оформлення садів, парків та інших зелених зон.

PRINTECH – краще дерева!

Вибір на користь металевої огорожі з захисно-декоративним покриттям PRINTECH під натуральну деревину буде виправданим в першу чергу по дизайнерським міркуваням . Але і з практичної точки зору цей матеріал виграє у багатьох альтернатив – тому подорожчання огорожі варто розглядати як інвестицію в зовнішній вигляд вашої ділянки та  в довговічність самої конструкції.

Важливими чинниками, що впливають на зовнішній вигляд та термін служби паркану з покриттям PRINTECH, є якість виробництва і монтажу. Саме тому ми рекомендуємо звертатися до фахівців заводу «Мехбуд», що володіють  колосальним досвідом в цій сфері.

author
Anetzel
Про автора:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі