Технагляд при будівництві та інспекції паркану: як перевірити, що з огорожею все гаразд

Технагляд при будівництві та інспекції паркану: як перевірити, що з огорожею все гаразд

3 Листопада, 2021
206  

Технагляд включає оцінку експлуатаційних характеристик об’єкта та контроль якості будівельних робіт, також пов’язаних і з огорожею. Є два варіанти інспекції огорожі – вибір та оцінка якості нового паркану, другий – перевірка зношеності внаслідок тривалої експлуатації. Про підходи та способи перевірки розповідає Сергій Трофимчук, голова служби технічного нагляду компанії з інвестицій у нерухомість InCo home.

Вибір правильного типу огорожі, оцінка якості матеріалів і установки

Огорожа не відноситься до категорії об’єктів, на які потрібна особлива роздільна здатність для встановлення. Але водночас є деякі законодавчі норми та вимоги, їх легко перевірити у переліку, зазначеному наприкінці. Добре практичне правило – завжди перевіряти у місцевих органах влади, відділах містобудування та архітектури, діючі будівельні норми та вимоги, тому що в їх компетенції встановлювати в деяких випадках обмеження та правила до встановлення огорож. Крім того, необхідно перевірити ділянку, переконатися у відсутності порушень прав власності: чи не заходить огорожа на чужу територію, та огорожа встановлена ​​у межах ділянки. Також важливо розуміти фактичне чи перспективне місцезнаходження інженерних мереж та підземних комунікацій.

Не всі огородження однакові, тому при оцінці забору необхідно враховувати низку факторів. Планування, вибір необхідних матеріалів, нанесення точного розташування – це лише деякі з елементів, які піддаються перевірці. Правильний тип огорожі та панелей для забору дають найкращі результати та дозволяють отримати насправді забір гарної якості.

Очікувана тривалість життя огорожі. Бюджет часто є найсуттєвішою перешкодою для покупки високоякісної огорожі. Паркан, який прослужить довше, часто дорожчий за дешеву альтернативу, яку власнику доведеться замінювати кожні кілька років. Коли порівнюють купівлю дорогого варіанта з дешевшою альтернативою, рідко враховують необхідність проводити заміну, ремонт кожні кілька років. Досвід показує, що більш економічним варіантом буде вибрати паркан із кращими якісними характеристиками.

Використання високоякісних матеріалів для будівництва паркану дає більш довгострокові експлуатаційні результати. Паркан не тільки витримає випробування часом, але й матиме велику естетичну привабливість. Сьогодні на ринку представлений широкий спектр типів, стилів та форм, тому розуміння того, що потрібно для конкретного об’єкта і які завдання має вирішувати огородження, має вирішальне значення. Будь то підвищення безпеки вдома або покращення естетики за допомогою сучасної огорожі, кожен стиль матиме свої власні характеристики, які будуть відповідати бажаним вимогам.

То як було виконано будівництво огорожі огорожі та воріт, можливо, є найважливішим елементом. Якщо полотно огорожі або ворота огорожі побудовані з використанням тонких плит, можливо слабких опор, або утримуються на місці за допомогою нестандартних стовпів, малоймовірно, що паркан витримає атмосферні впливи протягом тривалого періоду часу. Наприклад, використання оцинкованої арматури та фурнітури гарантує, що іржа не стане проблемою.

img16

Як оцінити цілісність використовуваних матеріалів та конструкції огорожі з часом

Ворота – це єдина рухома частина огорожі, яка зазнає найбільшого зносу. Вони можуть бути схильні до атмосферних пошкоджень або зношені через неправильне використання. Якщо ворота не закриваються правильно, є кілька моментів, на які слід звернути увагу насамперед, перш ніж приступати до заміни. По-перше, надійність кріплень, а також наявність перекосів внаслідок провисання воріт або усунення через ослаблення гвинтів уздовж стовпа. Якщо це ворота, що самозакриваються, може знадобитися відрегулювати натяг. По-друге, перевірка опори. Можливі зміни в землі від морозу, які можуть вплинути на положення опорних стовпів, а також викликати підйом основи та покриття.

Опора не лише надає індивідуальності паркану, а й є основою, на якій він стоятиме довгі роки. Залежно від типу матеріалу важливо перевіряти цілісність стовпів та наявність проблем із заглушками. Якщо стовпи розташовані в бетонній поверхні або використані бетонні опори, необхідно оглянути їх на предмет тріщин і краще виявити це на ранній стадії, так як з часом вони будуть розширюватися і руйнувати бетон.

Основу паркану становлять панелі між стовпами, тому при огляді окремих панелей дощок слід приділяти пильну увагу. Спочатку слід провести візуальний огляд, щоб з’ясувати, чи немає проблем, що впадають у вічі. Дерев’яні панелі необхідно оглянути на наявність деформації, комах, гниття та пошкоджень. У випадках, коли використаний метал, перевіряється брязкітний звук при натисканні на секцію (що вказує на рух і прогин). Якщо значні пошкодження, можливо, потрібно замінити секцію.

самост-1

Чек-лист із встановлення нової огорожі. Деталі, які важливо враховувати

Паркан повинен бути встановлений повністю в межах відповідних меж власності.

Схили. Чи враховані перепади та зміни ухилу на ділянці під час планування огорожі. Наприклад, якщо це багаторівнева ділянка, чи буде паркан ступінчастим, що може призвести до наявності простору під парканом і це проблема, якщо є домашні тварини. Або він матиме форму, що дозволяє максимально наблизитися до землі.

Проект фундаменту паркану відповідає параметрам ґрунту на ділянці.

Чи враховано поверхневий стік при проектуванні майданчика і якщо зливи вийдуть з ладу, куди переміститься вода.

Висота. Чи встановлена ​​огорожа на правильній, потрібній висоті.

Як стовпи закладатимуться в бетонний фундамент та на яку глибину, можливо вони будуть повністю з бетону.

Стиль та ширина кожної панелі огорожі, яка буде встановлена. Чи є ворота та супутнє обладнання частиною заявленої вартості.

Терміни початку та завершення роботи компанії.

Команда фахівців і хто контролюватиме, а також управлятиме проектом.

tehnadzor-scaled

Інспекція паркану чек-лист. Список перевірки функціональних елементів огорожі

  • Вицвіла фарба, відколи фарби, неякісне покриття, плями, які залишають матеріал оголеним.
  • Чи є рухливість стовпів та опор.
  • Отвори, щілини в огорожі, якими могли б втекти домашні тварини.
  • Нахил паркану, який може бути викликаний рядом факторів, наприклад, через будівельні роботи поруч, наїзд техніки, в результаті земляних робіт, неправильне будівництво фундаменту.
  • Чи є цвяхи, шурупи, скоби.
  • Ворота рухаються вільно, без заїдань і щільно прикріплені до стовпа.
  • Фурнітура без іржі та спрямована всередину меж ділянки.

Чинні нормативно-правові акти, що регулюють влаштування парканів (огорож) пов’язані з їх будівництвом:

  • Земельний кодекс України
  • ГСН Б.2.2-12: 2019 Планування та забудова територій
  • ДБН Б.2.2-5: 2011 Благоустрій територій
  • Постанова КМУ від 07.06.2017 року №406 Про затвердження Переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що дають право на їх виконання та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію
tehnadzor-scaled
Элла
Про автора:

Детальніше
0 0 голоси
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Comments
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі