Дизайнери й архітектори переходять на продукцію українських виробників
14 Грудня, 2023
165  

Дизайнери й архітектори переходять на продукцію українських виробників

Аналіз ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів наочно демонструє, що в останні роки вектор інтересу більшості дизайнерів, проектувальників і архітекторів зміщується в бік українських виробників. Чому так відбувається, чому обумовлений зростання популярності українських компаній на ринку, і чи варто дійсно вибирати українську продукцію для реалізації великих проектів – розберемося в нашій статті.

«Купуй українське» — вже не просто гасло

В останні 5 років (тренд намітився і раніше, але зараз ситуація особливо контрастна) гасло «Купуй українське» перестав бути просто гаслом, і тим більше перестав сприйматися з часткою іронії. Якщо раніше продукцію вітчизняних виробників брали в основному через безвихідь, то тепер ситуація змінилася, причому досить радикально.

Основу тренда задають дизайнери та архітектори:

 • Україна почала стабільно вигравати у Китаю і РФ в економ-сегменті.
 • Українські будівельні та оздоблювальні матеріали тепер розглядаються як «базовий варіант» при розробці проектів.
 • Деякі бренди і лінійки використовуються в якості альтернативи преміум-брендам з Європи і США.

Мабуть, імпортні матеріали утримують тільки одну нішу – супер-преміум. Але тут провідну роль відіграють психологічні фактори і інерція мислення наших співгромадян, яка переконує їх що «чим дорожче, тим краще». Втім, і тут українські виробники просувають свою продукцію – але мова поки йде про одиничні брендах, нема про тенденції.

Купуй українське

Переваги української продукції

Чим же зумовлене такий рух на ринку? Насправді, зіграв свою роль комплекс чинників, який і визначає основні вектори економіки. По-перше, в Україні невисока вартість робочої сили – тому і собівартість продукції буде нижче, ніж у найближчих сусідів. По-друге, кваліфікація робітника і інженерного персоналу в країні висока – тому ми можемо виробляти високотехнологічну продукцію.

В сумі це забезпечує:

 • Розширення асортименту. Українські компанії систематично адаптують використовувані в Європі технології і випускають у нас вироби, для виробництва яких нудно дотримання кількох умов або висока точність обробки.
 • Контроль якості. На внутрішньому ринку конкуренція між виробниками дуже висока, тому крім автоматизації виробництва всі компанії працюють над зменшенням кількості браку. Ситуація з експортом приблизно така ж: компанія, яка не контролює якість виробів, не зможе ефективно продавати їх на зовнішніх ринках.
 • Мінімальна собівартість. Ще один наслідок високої конкуренції на ринку: висока собівартість випущених будівельних і оздоблювальних матеріалів призведе до мінімізації прибутку виробника.

При цьому більшість компаній в Україні орієнтуються саме на сегмент якісної, але не дуже дорогий (в своєму класі) продукції. Саме це і стає вирішальним аргументом і для дизайнерів, і для архітекторів: так, де важливі експлуатаційні характеристики, довговічність, збереження привабливості протягом тривалого часу, як раз і вибирають українську продукції.

Дизайн без названия (1)

Які товари українських виробників використовуються?

Сфера застосування матеріалів українського виробництва максимально широка. Архітектори, які розробляють проекти об’єктів під ключ, ландшафтні дизайнери та дизайнери інтер’єрів активно використовують:

 • Лакофарбові матеріали.
 • Будівельні суміші.
 • Герметики та аналогічні матеріали.
 • Оздоблювальні матеріали (декоративну штукатурку кількох різновидів).

Також популярністю користуються вироблені на українських підприємствах:

 • Панелі з масиву деревини, шпону і композитних матеріалів.
 • Панелі та плити з МДФ.
 • Заготовки і готові вироби зі штучного каменю.
 • Металопластикові та алюмінієві вікна.

Окрему – і досить велику – групу складають металеві вироби. Поряд з профнастилом, метал профілем і металочерепицею в останні роки ринок України все активніше споживає:

Все це – лише невелика частина того розмаїття, яке представлено продукцією українських компаній.

Дизайн без названия (2)

Чи варто переходити на українських виробників?

Думки дизайнерів і архітекторів з питання переходу на роботу з українськими виробниками практично однозначні. Робити це не просто стоїть – в актуальних економічних умовах вибір на користь вітчизняного виробника реально вигідний. І справа не тільки в перерахованих перевагах, але ще і в підході українських компаній.

Так, українські виробники, знижуючи собівартість зі збереженням якості, активно борються за сегмент ринку, який раніше був зайнятий Китаєм, РФ і недорогий Європою. При цьому вони вже зараз пропонують більш широкий асортимент і більш цікаві технологічні рішення – ті, які дозволяє реалізовувати навіть найскладніші проекти. Працювати з такими виробниками вигідно, і – що важливо – працювати з ними комфортно завдяки високій клієнт-орієнтованості.

Таким чином, архітекторам і дизайнерам, які все ще орієнтуються на європейських постачальників, варто як мінімум оцінити перспективи української продукції. Практика показує, що відсоток розчарувань тут як ніколи низький. У найближчі роки тренд на підтримку високого рівня якості і розширення асортименту збережеться – а це означає, що можна буде реалізовувати найбільш амбітні проекти з максимальною фінансовою вигодою!

Вплив на ринок

За даними Державної служби статистики України, у 2023 році виробництво меблів в Україні зросло на 20%, виробництво освітлення — на 15%, виробництво сантехніки — на 10%. Обсяг виробництва металевих виробів у 2023 році зріс на 12% порівняно з 2022 роком.

Ці показники свідчать про те, що українські виробники успішно адаптуються до нових умов та завойовують все більшу частку ринку.

Перехід на українських виробників є лише початком довгострокового процесу. У майбутньому дизайнери та архітектори будуть все частіше використовувати вітчизняну продукцію.

Це пов’язано з низкою факторів, зокрема:

 • Зростання якості української продукції. Українські виробники постійно вдосконалюють свої технології та використовують якісніші матеріали.
 • Зменшення доступності імпортної продукції. В умовах зростання цін на імпортні товари українські виробники пропонують більш доступні ціни.
 • Підтримка української економіки. Дизайнери та архітектори все більше усвідомлюють важливість підтримки української економіки та розвитку вітчизняного виробництва.

У перспективі українські виробники можуть стати одними з основних постачальників продукції для дизайнерів та архітекторів.

Дизайн без названия (3)
author
Anetzel
Про автора:

Маркетолог предприятия “Мехбуд”. Квалифицированный эксперт по общению с клиентами и партнерами. Всегда готова к общению и сотрудничеству.

Детальніше
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі